KFC Komárno
0:2
(0:0)
FC LOKOMOTÍVA KOŠICE

Vôbec prvú prehru v sezóne v sobotu uštedrili futbalisti Lokomotívy Košice Komárnu. Domáci tím vstupoval do zápasu z prvého miesta, na konte mal šesť víťazstiev a dve remízy.

Do zostavy trénerskej dvojice Andrejko - Benkovský sa po disciplinárnom treste vrátil kapitán Patrik Zajac, ktorý nastúpil v stredovej formácii vedľa Kamila Karaša. Na opačnom krídle operoval Lukáš Mihálik. Početná divácka kulisa (1095 divákov) v úvodnom dejstve gól nevidela. Mierne komplikácie našim kormidelníkom spôsobilo nútené striedanie Dušana Koleka, ktorého v 41. minúte nahradil Mikuláš Tóth.

Vstup do druhého dejstva mali modro-bieli vynikajúci, keď v 55. minúte rozvlnil sieť za Matejom Slávikom špílmacher Kamil Karaš - 0:1! O jedenásť minút neskôr mohol práve Karaš z nariadeného pokutového kopu poslať Loky do dvojgólového vedenia, Slávik ale potvrdil dobrú formu v aktuálnej sezóne a penaltu nášmu hráčovi zlikvidoval. Našťastie to ale Lokomotívu trápiť nemuselo, pretože v 76. minúte zvýšil na 2:0 krídelník Lukáš Mihálik. Naši chlapci duel v závere umne kontrovali, do hry ešte na pár minút naskočili Jakub Novotný a Radoslav Človečko.

Lokomotíva zaknihovala druhé tohtosezónne víťazstvo, vďaka ktorému sa bodovo dotiahla na predposledný Bardejov (6 bodov). Komárno stratilo post lídra a kleslo na druhú priečku, na čele je s 22 bodmi Skalica.

Rozhodovali: Ján Valášek