FC LOKOMOTÍVA KOŠICE
2:1
(1:0)
ŠK Odeva Lipany

V 7. kole novej sezóny sa futbalisti Lokomotívy Košice konečne dočkali. Zverenci trénerského dua Andrejko - Benkovský zdolali na domácej pôde v Družstevnej pri Hornáde nováčika z Lipian tesne 2:1 a do tabuľky si pripísali prvé body.

Modro-bieli mali až do 53. minúty všetko pevne vo svojich rukách. V úvodnom dejstve mali herne navrch, už v 10. minúte mohol po Kolekovom centri otvoriť skóre Jano, no perfektne zakročil hosťujúci gólman Bartoš. O tri minúty neskôr centroval Jano na Zajaca, jeho strelu zblokovala obrana hostí na roh. V 19. minúte kopal priamy kop Zajac, našiel Jana, ten priťukol Karašovi, ktorý spoza šestnástky pálil nad. V 21. minúte to však už prišlo, Hovančík perfektne našiel na pravom krídle Karaša, ten nacentroval na Jana, ktorý sa v dobrej pozícii už nemýlil - 1:0!. Loky mohla svoje vedenie navýšiť ešte pred prestávkou, po rohovom kope Pavúka v 32. minúte nebezpečne hlavičkoval Cicman, no brankár hostí bol pozorný. V 43. minúte zasa poslal loptu do veľkého vápna Zajac, Pavúk hlavou ešte hľadal Jana, ktorému na zakončenie chýbal azda meter.

Ani úvod druhého polčasu nenaznačoval, že by sa niečo mohlo zmeniť. V rozpätí necelých dvoch minút ale videl v 53. minúte domáci kapitán Patrik Zajac červenú kartu, čo hosťom značne pomohlo. O desať minút neskôr poslal varovný signál Janič, jeho delovka spoza šestnástky bola zblokovaná na rohový kop. V 75. minúte sa dostal do streleckej pozície striedajúci Kristián Hirka a dobre umiestnenou strelou nedal Matejovi Fabinimu žiadnu šancu - 1:1. Našťastie, netrvalo ani dve minúty a Lokomotíva bola opäť na koni. Po rohovom kope Pavúka bol v šestnástke viditeľne stiahnutý rukami Kamil Karaš a hlavný rozhodca Adam Somoláni nariadil pokutový kop. Ten v 77. minúte zahrával František Pavúk a strelou do ľavého horného rohu Bartošovej svätyne zvýšil na 2:1! Hostia v závere vrhli všetky sily do útoku, nepríjemné situácie v šestnástke však bravúrne vyriešila obrana a v nadstavenom čase i Matej Fabini. Loky tak zaslúžene zvíťazila 2:1 a raduje sa z prvého tohtosezónneho triumfu!

Rozhodovali: Adam Somoláni

Divákov: 420

Povedali po zápase:
„Tešíme sa z prvého víťazstva. Hráči si ho zaslúžia, na ihrisku odovzdali maximum. Ukázalo sa, že každý zápas v druhej lige je náročný, každý jeden súper má svoju kvalitu a rozhodujú určité momenty. Zápas, ktorý sme mali jasne v našej réžii, sa odrazu zmenil po tom, ako sme dostali červenú kartu. Nakoniec bol z toho stres,“ rozhovoril sa po prvom ligovom víťazstve na lavičke Lokomotívy tréner Ľuboš Benkovsý a na margo Zajacovho vylúčenia dodal: „Za necelé dve minúty videl dve žlté karty, ťažko povedať, či oprávnene. Druhý súboj som detailne nevidel, určite si to pozrieme na videu a porozprávame sa so „Zajom“, či sa to nedalo riešiť inak. Myslím si, že ak by sme dohrávali v plnom počte, tak by ten záver vyzeral inak, pretože my sme boli tí, ktorí sa snažili hrať. Súper bránil a vyrážal do rýchlych protiútokov. Do vylúčenia sme boli lepším tímom, vypracovali sme si viac šancí. Bol to dôležitý moment, ktorý spravil zo stretnutia zbytočný nervák.“