FK Poprad
2:1
(1:0)
FC LOKOMOTÍVA KOŠICE

Ani v 6. kole novej sezóny II. ligy sa futbalistom Lokomotívy Košice nepodarilo získať prvé body. Naši chlapci v sobotu večer pred zrakom vyše tisícky divákov podľahli domácemu Popradu tesne 1:2. Duel zdramatizoval sedem minút pred koncom presnou hlavičkou útočník Róbert Jano, vyrovnať sa nám však už v závere nepodarilo.

Ani jedno z mužstiev si nedokázalo vypracovať väčšie šance, oba tímy dobre kombinovali v strede poľa, domáci ale boli aktívnejší v streleckých pokusoch. Prvá príležitosť sa zrodila v 11. minúte, keď Stanislav Šesták z pravého krídla našiel voľného Erika Streňa a ten napálil loptu do bočnej siete. V 19. minúte zahrávali domáci rohový kop, lopta sa po skrumáži poodrážala až ku Šestákovi, ktorý z bezprostrednej blízkosti nedal Fabinimu šancu - 1:0. Niekdajší slovenský reprezentant bol pri chuti, o dve minúty neskôr obišiel Koleka, spätnou prihrávkou našiel Janča, ktorý v páde mieril nad. Domáci stredopoliar nebezpečne pálil i v 32. minúte, jeho prízemná strela spoza šestnástky skončila tesne vedľa ľavej žrde. V 41. minúte sa blysol Matej Fabini, keď vytesnil delovku Šestáka z hranice šestnástky na rohový kop. V 44. minúte vybojoval loptu v strede poľa Juraj Hovančík, posunul ju Patrikovi Zajacovi, ktorý ľavačkou vyslal vôbec prvú strelu smerom na bránu súpera. O minútu neskôr preveril Adriána Knurovského v domácej svätyni i Róbert Jano. Posledné slovo v úvodnom polčase mal krajný bek Podtatrancov Slavomír Kica, ktorý z dobrej pozície mieril tesne vedľa pravej žrde.

Trénerský tandem Andrejko - Benkovský poslal po zmene strán do hry uzdraveného Kamila Karaša, ktorý na trávniku nahradil Michala Grohoľa. V 52. minúte však Tomáš Ilinjo vo vlastnej šestnástke nešťastne fauloval, hlavný arbiter nariadil pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Stanislav Šesták - 2:0. Lokomotíva odpovedala v 66. minúte pokusom Hovančíka, ten ale mieril ľavačkou spoza šestnástky vedľa. V 78. minúte hasil pred Róbertom Janom už na bránkovej čiare bývalý hráč Lokomotívy Lukáš Horváth, ktorý v poslednej chvíli vykopol loptu na roh. V 83. minúte sa už ale center od Mikuláša Tótha k Janovi dostal, a útočník Lokomotívy sa v dobrej pozícii nemýlil - 2:1. Popradčania si záver ustrážili, duel doviedli do víťazného konca a zaknihovali tretí tohtosezónny triumf.

Rozhodovali: Michal Očenáš

Divákov: 1021

Povedali po zápase:
„Chlapci sa v každom jednom zápase snažia podať maximálny výkon. Do duelu s Popradom sme nevstúpili zle, žiaľ, stále sa nedokážeme vyhýbať zbytočných chybám, po ktorých inkasujeme. Ťažko sa potom otáča skóre. Prechodová fáza smerom dopredu a výstavba útoku je pomerne pomalá a nepresná, kvôli čomu nedokážeme prekvapiť súperovu obranu. Popradčania lepšie kombinovali, po druhom góle z naivnej penalty sa definitívne upokojili. V záverečnej polhodine sme na ihrisku dominovali, boli sme o niečo nebezpečnejší, podarilo sa nám znížiť. Mali sme dobre rozbehnuté i ďalšie akcie, žiaľ, neustále zlyhávame vo finálnej fáze. Vzhľadom na celkový priebeh zápasu je tesné víťazstvo domácich zaslúžené,“ zhodnotil tréner Lokomotívy Košice Bohumil Andrejko.

„Súhlasím s kolegom, že sme vyhrali zaslúžene. Mužstvo musím pochváliť za dobrý výkon a predvedenú hru. Podarilo sa nám nadviazať na výkon proti Lipanom, hrali sme dobre kombinačne, dobre sme sa pohybovali. Mrzí ma inkasovaný gól, spravili sme zbytočnú chybu, ktorú súper potrestal. Inak som ale s výkonom svojho tímu spokojný,“ dodal domáci kormidelník Marek Petruš.