FC LOKOMOTÍVA KOŠICE
0:3
(0:1)
MFK Skalica

Ani v piatom kole novej sezóny II. ligy si futbalisti Lokomotívy Košice nenapravili chuť. Na domácej pôde v Družstevnej pri Hornáde podľahli zatiaľ neporazenej Skalici 0:3, hetrikom sa blysol český útočník Roman Haša.

Tréneri Benkovský a Andrejko opäť nemohli počítať so zraneným špílmachrom Kamilom Karašom, zdravotné problémy vyradili z hry i Štefana Harvilu a Radoslava Človečka. Na pravej strane štvorčlennej obrany dostal pred Mikulášom Tóthom prednosť ukrajinský bek Artem Bardetskyi, v strede poľa zasa nastúpila naša nová akvizícia Lukáš Mihálik z Trnavy.

Lokomotíva ponúkla Skalici obrovskú príležitosť už v 8. minúte, keď Bardetskyi v pokutovom území fauloval. Pokutový kop zahrával Lukáš Hlavatovič, no jeho strelu k ľavej žrdi Fabini skvele vytlačil. Modro-bieli odpovedali hlavičkou Róberta Jana a strelou Juraja Hovančíka, tieto pokusy ale nemali gólové parametre. Naopak, udrelo na opačnej strane, po rohovom kope otvoril hlavou skóre Roman Haša - 0:1. Keď sa tímy už-už poberali do šatní, po ďalšom z rohov nešťastne zahral rukou v šestnástke Lukáš Tóth a hlavný rozhodca Maroš Libiak nariadil druhú jedenástku. Loptu si tentoraz postavil Jozef Dolný, napálil ju smerom k pravej žrdi, no Fabini opäť exceloval a na zemi ešte dokázal vytlačiť i nepríjemnú dorážku.

Po zmene strán sa obraz hry výraznejšie nezmenil, hostia pozorne bránili a našich chlapcov do šancí nepúšťali. V 58. a v 61. minúte navyše Skaličania poslali do šestnástky dva milimetrové centre, ktoré pohodlne upratal za Fabiniho chrbát hetrikový hrdina Haša. V záverečnej dvadsaťminútovke sa Lokomotíva snažila ešte niečo urobiť s výsledkom, no postupne sa neujali pokusy Mihálika, Grohoľa a ani brazílskeho mladíka Barbosu Dos Santosa. Najväčšiu šancu nášho tímu spálil v 87. minúte kapitán Patrik Zajac, ktorý zoči-voči brankárovi Junasovi neuspel, keď preloboval nielen gólmana, ale i jeho bránu.

Rozhodovali: Maroš Libiak

Divákov: 450

Povedali po zápase:
„Dobre viete, aká je situácia. Na konte sme mali štyri prehry, boli sme trochu pod tlakom, chceli sme konečne uhrať nejaké body. Išli sme do toho naplno, no opäť sme doplatili na chyby. Inkasovali sme po rohovom kope, následne v druhom polčase prišli dva centre a bolo 0:3. Bojovný zápas, o osude ktorého opäť rozhodli naše chyby,“ povedal značne sklamaný stredopoliar Lukáš Tóth.