MFK Tatran Liptovský Mikuláš
5:1
(2:0)
FC LOKOMOTÍVA KOŠICE

V predposlednom kole II. ligy cestovali futbalisti košickej Lokomotívy na pôdu Liptovského Mikuláša. Žiaľ, tabuľkový a bodový rozdiel medzi oboma tímami sa v zápase 29. kola potvrdil i na ihrisku.

Zverenci trénerského dua Andrejko - Benkovský nastúpili do zápasu bez dvojice legionárov Jančaka a Edgea, v základnej zostave sa tak objavil len jediný hráč spoza hraníc, brazílsky útočník Henrique Araújo De Oliveira. Naši chlapci odštartovali stretnutie veľmi zle, keď už v 6. minúte otvoril skóre domáci Dušan Kucharčík a o päť minút neskôr zvýšil na 2:0 Tomáš Staš. To bolo na dlhé minúty všetko.

V úvode druhého dejstva sa Lokomotíva snažila vrátiť do hry, podarilo sa jej to až v 78. minúte, keď si loptu do vlastnej siete poslal Samuel Kuc. Vyrovnania sme sa však nedočkali, naopak, Liptáci v záverečnej šesťminútovke gólovo udreli ešte trikrát. Postupne sa presadil dvakrát Richard Bartoš, bodku za duelom a vysokým víťazstvom Liptovského Mikuláša 5:1 dal Ľuboslav Laura.

Rozhodovali: Sedlár - Poláček, Halíček

Divákov: 480

Štatistika zo zápasu:

Góly: 6. pen D. Kucharčík, 11. T. Staš, 78. vl S. Kuc, 84.,87. R. Bartoš, 90. Ľ. Laura

Žlté karty: 81. Žákovič, 90. Andrić - 60. Petko, 74. Leško

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Mikušiak - Gerát, Kačerík (70. Žákovič), Staš (88. Andrić), Kuc, Čery, Laura, Bartoš, Andrić (79. Václavik), Kucharčík, Ondrek

FC LOKOMOTÍVA KOŠICE: Fabini - Petko, Kavka, Cicman, Ilinjo, Mihálik, Harvila (85. Kolek), Leško, Macej (85. Silva), Tóth, Oliveira