MŠK Žilina B
1:3
(0:1)
FC LOKOMOTÍVA KOŠICE

Už tretie víťazstvo po sebe si na svoje konto pripísali v nedeľu večer futbalisti košickej Lokomotívy. V záverečnom zápase 23. kola II. ligy uspeli zverenci trénerského dua Andrejko - Benkovský na ihrisku MŠK Žilina B 3:1. Vďaka ďalšiemu trojbodovému zápisu sa modro-bieli po dlhšom čase dostali zo zóny zostupu.

V základnej zostave Lokomotívy vôbec po prvýkrát nastúpil ukrajinský krídelník Vadim Jančak, na hrote útoku zasa operoval Brazílčan Araújo, keďže zranenie vyradilo z hry Róberta Jana. Lokomotíva začala odvážne, hneď v úvode naši chlapci rozvlnili sieť, no gól kvôli ofsajdu neplatil. Domáci pohrozili po štvrťhodine hry, Fabini bol ale pozorný. V 26. minúte sa do dobrej pozície dostal domáci krídelník Vallo, z uhla však pálil nepresne. V 35. minúte zahrával rohový kop Adrián Leško, jeho center našiel Araúja, ten však z ťažkej pozície netrafil bránu „šošonov“. O dve minúty neskôr to však vyšlo, po ďalšom rohu Leška vyskočil najvyššie kapitán Cicman a otvoril skóre - 0:1!

Druhý polčas priniesol množstvo pekných futbalových momentov. V 51. minúte Mihálik pekne priťukol loptu Tóthovi, ten však ľavačkou mieril nepresne. V 57. minúte skúsil šťastie spoza šestnástky aktívny Jančak, no aj on minul domácu bránku. O štyri minúty neskôr mohol streliť svoj druhý gól v zápase Cicman, po Leškovom priamom kope však hlavou domáceho brankára Petráša neprekonal. V 70. minúte sa to Cicmanovi síce podarilo, jeho gól však neplatil pre ofsajd. Tlak Lokomotívy sa zvyšoval a vyustením toho bol druhý gól v sieti žlto-zelených. V 72. minúte navýšil skóre Araújo - 0:2! Domácich aktivita Loky zaskočila a nedokázali na hru nášho tímu nájsť účinnú protizbraň. Naopak, v 79. minúte naši chlapci na ľavej strane pekne zakombinovali a Araújo dobre mierenou strelou pridal tretí gól - 0:3! Žilinčanom sa ešte v závere podarilo kozmeticky upraviť skóre, v 88. minúte po centri prekonal Fabiniho hlavou striedajúci Kurminowski - 1:3. Lokomotíva si však víťazstvo postrážila.

Rozhodovali: Somoláni - Zemko, Štofik