FK Dubnica nad Váhom
2:1
(2:0)
FC LOKOMOTÍVA KOŠICE

Po prehre 1:2 v úvodnom kole novej sezóny II. ligy s Petržalkou cestovali futbalisti Lokomotívy Košice na pôdu ďalšieho nováčika. V Dubnici sa zverenci trénerského dua Andrejko - Benkovský opäť prezentovali sympatickým ofenzívnym dojmom, doplatili však na nepremieňanie vyložených šancí a prehrali znovu rovnakým výsledkom 1:2.

Do zostavy Lokomotívy sa po zranení vrátila dvojica Cicman - Ilinjo, na pravej strane obrany opäť nastúpil Harvila. Naši chlapci od úvodu vybehli na svojho súpera s cieľom diktovať tempo hry. Už po niekoľkých minútach sme nastrelili brvno a aj v ďalších momentoch sme nebezpečne podkurovali domácemu brankárovi Digaňovi. Následne však prišli dve hrubé chyby našej defenzívy, ktoré v 17. a v 23. minúte nekompromisne premenil odchovanec zlínskeho futbalu Martin Nečas. Modro-bieli boli nútení ešte viac otvoriť hru, a hoci neúnavne obliehali šestnástku domácich, do polčasu sa im znížiť nepodarilo.

Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán, Lokomotíva bola omnoho aktívnejšia a odmenou jej bol v 64. minúte presný zásah na 1:2 z kopačky defenzívneho záložníka Tomáša Ilinja, ktorý sa prekvapujúco ocitol za obranou domácich a chladnokrvne znížil na rozdiel jedného gólu. To už na ihrisku vystriedal Lukáša Tótha jeho menovec Mikuláš Tóth, a hneď po góle zasa útočníka Róberta Jana talentovaný Jakub Novotný. Zníženie stavu našich chlapcov ešte viac nabudilo, zo zvýšeného tlaku rezultovali i viaceré príležitosti, žiaľ, bez gólového efektu. Dubničania si defenzívnym výkonom udržali víťazstvo 2:1 a do tabuľky si pripísali prvé body. Lokomotíva si na prvý bodový zápis ešte musí počkať.

Rozhodovali: Tomáš Marsal