FC LOKOMOTÍVA KOŠICE
2:1
(2:0)
1. FC TATRAN Prešov

Prvý duel v jarnej časti II. ligy 2018/2019 zvládli futbalisti košickej Lokomotívy na výbornú. Dôležitý šesťbodový derby zápas proti 1. FC Tatran Prešov modro-bieli vyhrali 2:1 a na svojho piatkového súpera sa v tabuľke dotiahli na rozdiel jediného bodu.

Úvod zápasu patril minúte ticha za zosnulého dlhoročného fanúšika Lokomotívy Petra Samka. Vstup do samotného stretnutia mala lepší Lokomotíva. Po úvodnej desaťminútovej oťukávačke vybojovali naši chlapci rohový kop. Loptu si postavil Adrián Leško a presným centrom našiel hlavu Róberta Cicmana, ktorý otvoril skóre - 1:0! Hostia pohrozili o päť minút neskôr, po nebezpečnom centri napálil loptu do brvna našej brány Oliver Špilár. Na opačnej strane mal v 22. minúte dobrú príležitosť Róbert Jano, ktorý dokázal skrotiť ťažkú prihrávku, vytvoril si priestor, no z dobrej pozície mieril len do náručia brankára Lukáča. Naďalej bol aktívny Adrián Leško, ktorý to v 28. minúte skúšal spoza šestnástky, no pálil nad. V 36. minúte práve Leško z priameho kopu našiel Ilinja, ten sklepol loptu pre Jana, no Lukáč bol opäť pozorný. Napriek tomu sa našim chlapcom podarilo ešte v prvom polčase prekonať gólmana hostí, keď sa po ďalšom priamom kope Adriána Leška presadil Róbert Jano - 2:0!

Hosťujúci tréner Anton Mišovec nebol po prvom polčase spokojný s výkonom svojich zverencov, a tak urobil hneď dvojité striedanie. Úvod druhého dejstva Šarišanom vyšiel, v 53. minúte znížili na rozdiel gólu, keď si priamy kop nešťastne zrazil do vlastnej siete Lukáš Mihálik. Hra sa mierne vyrovnala, no do väčších príležitostí sa dostávala Loky. V 61. minúte potiahol šikovne loptu Ilinjo, prihral Ivankovi-Macejovi, no ten pálil ľavačkou nepresne. V 70. minúte zahrával ďalší priamy kop Adrián Leško, tentoraz hostí prekvapil prízemnou strelou, Prešovčania ju dokázali odvrátiť na rohový kop. V 74. minúte pohrozil hosťujúci Kovačevič, jeho prudká strela spoza šestnástky skončila tesne nad našou bránou. Desať minút pred koncom duelu predviedol individuálnu akciu Ivanko-Macej, na hranici veľkého vápna si loptu prehodil na ľavačku, so snahou obstreliť brankára Lukáča, no ten sa vyznamenal perfektným zákrokom. V závere ešte mohol prikrášliť skóre striedajúci Lukáš Tóth, aj jeho pokus ale Lukáč vytlačil na roh.

Rozhodovali: Michlian - Poracký, Vician

Divákov: 620

Povedali po zápase:
Anton Mišovec, 1. FC Tatran Prešov: „Zápas by som rozdelil na dva polčasy. V tom prvom sme sa dopustili chýb pri štandardných situáciách, dostali sme gól z rohu a z priameho kopu. Sami sme posadili Lokomotívu na koňa. Po zmene strán sme ale boli lepším tímom, mali sme viac gólových príležitostí, viac sme tlačili, podarilo sa nám znížiť na rozdiel jedného gólu. Škoda, že náš mladý tím nedotiahol určité veci do zdarného konca, bohužiaľ. Bol to slušný výkon, no znovu sme doplatili na štandardné situácie, napriek tomu, že sme to celý týždeň trénovali. Je to o osobnej zodpovednosti a koncentrácii každého jedného hráča. Musíme sa v tejto činnosti zlepšiť. Pozitívom je, že sme v úvodných dvoch jarných kolách neinkasovali gól z hry.“

Bohumil Andrejko, FC Lokomotíva Košice: „Zatiaľ, čo súper už mal za sebou úvodný zápas jarnej časti, my sme boli v napätí a v očakávaní. Predsa len, káder sa cez zimu pozmenil a neodohrali sme toľko ťažkých prípravných zápasov, ktoré by nás stopercentne preverili. Sme radi, že nám prvý polčas vyšiel gólovo, presadili sme sa po štandardných situáciách. Góly nás nakopli, chlapci si začali viac veriť. Škoda toho vstupu do druhého polčasu. Mrzí nás fakt, že sme taktiež inkasovali po štandardke. Napriek tomu nesúhlasím s tým, že by sme boli horším tímom. Samozrejme, súper chcel výsledok zvrátiť, po strelenom góle mal na určitý čas územnú prevahu, no vymanili sme sa z toho a dovolím si tvrdiť, že sme si do konca zápasu vytvorili niekoľko veľkých príležitostí. Mohli sme streliť poisťovací tretí gól a upokojiť sa, no nevyšlo to. Sme radi, že sme po dlhom čase vyhrali, navyše dôležitý derby zápas. Verím, že to chlapcov nakopne do ďalších bojov o záchranu v súťaži.“