MFK Dukla Banská Bystrica
2:1
(0:1)
FC LOKOMOTÍVA KOŠICE

Futbalisti košickej Lokomotívy majú za sebou tretí zápas jarnej časti. V utorok 26. marca sa v rámci dohrávky úvodného jarného kola predstavili na pôde Banskej Bystrice. Hoci sa na Štiavničkách ujali vedenia, na body to nestačilo. Domáci dvoma gólmi v druhom polčase otočili skóre a vyhrali tesne 2:1.

Modro-bieli nastúpili s identickou defenzívou ako v piatkovom zápase v Skalici, v bráne bol Vitor Ferreira a pred ním štvorica Petko, Ilinjo, kapitán Cicman a William Lucas. Viacero zmien sa ale udialo v ofenzíve, do hry od úvodu zasiahli Damaceno Baiano, Henrique Fagundes i Lukáš Tóth.

Úvodná dvadsaťminútovka priniesla len medzišestnástkový futbal bez šancí na jednej či druhej strane. V 21. minúte zahrávali domáci sériu rohov, no do zakončenia sa nedostali. Prvú strelu vyslal v 23. minúte po brejku Štefan Harvila, jeho pokus bol ale zblokovaný domácou obranou. Na opačnej strane skúšal šťastie Róbert Polievka, no ani jeho strela nemala gólové parametre. V 39. minúte vystriedal Dušana Koleka Lukáš Mihálik a len o pár sekúnd neskôr sa Loky tešila z gólu, po Baianovom centri rozvlnil sieť Lukáš Tóth - 0:1!

Domáci urobili hneď po zmene strán dve zmeny v zostave a striedania „vojakov“ nakopli. V 52. minúte po obrovskej chybe brankára Ferreiru vyrovnal práve jeden zo striedajúcich hráčov Matej Starší - 1:1. Žiaľ, o štyri minúty neskôr sa skóre menilo opäť, vlastný gól si strelil ľavý bek William Lukcas a domáci viedli 2:1. V 70. minúte sa k slovu dostal ďalší náhradník domácich, Jozef Dolný ale mieril vysoko nad. O päť minút neskôr mal vyrovnanie na kopačke Henrique Araújo, dobrú šancu ale nevyužil. V 77. minúte zvonila na Vitorom Ferreirom žrď. Lokomotíva vsadila v závere všetko na ofenzívu, v 86. minúte pálil Adrián Leško z priameho kopu do múru, v nadstavenom čase po skrumáži v domácej šestnástke zahodil šancu na vyrovnanie Štefan Harvila.

Rozhodovali: Dohál - Jánošík, Štofik