FC LOKOMOTÍVA KOŠICE
1:1
(0:0)
FK Dubnica nad Váhom

Obrovskú smolu mali futbalisti Lokomotívy Košice v poslednom súťažnom zápase kalendárneho roka 2018. Doma v Družstevnej pri Hornáde po dobrom výkone len remizovali s nováčikom z Dubnice 1:1, pričom hosťom sa podarilo vyrovnať v záverečnej minúte riadneho hracieho času.

Trénerský tandem Andrejko - Benkovský urobil niekoľko zmien v zostave. Do stredu poľa sa po disciplinárnom treste za päť žltých kariet vrátil Lukáš Mihalík, v základnej zostave premiérovo nastúpil talentovaný Peter Terpaj a Kamil Karaš sa tak posunul na kraj záložnej formácie.

Modro-bieli sa mohli ujať vedenia už v 9. minúte, Radoslav Človečko z dobrej pozície napálil do brvna hosťujúcej brány. V 22. minúte to bol opäť Človečko, kto nebezpečne pálil, jeho strela síce bola zblokovaná, no odrazila sa k Terpajovi a po jeho pokuse dokonca ešte ku Karašovi, ktorého koncovku gólman Dubnice Digaňa s námahou vytlačil na rohový kop. V 33. minúte mal ešte veľkú príležitosť Karaš, hlavou mieril tesne vedľa.

Ani po zmene strán sa obraz hry vôbec nezmenil. Lokomotíva diktovala tempo a bolo len otázkou času, kedy otvorí skóre. V 48. minúte sa ešte neujal priamy kop Františka Pavúka a v 54. minúte po osi Človečko - Karaš ani ďalšia obrovská príležitosť. V 75. minúte sa do šance rútil striedajúci Barbosa Dos Santos, z uhla len vyprášil rukavice brankárovi Digaňovi. V 85. minúte si ale hráči spolu s fanúšikmi predsa len zakričali ‘gól’, keď na rohový kop Pavúka najvyššie vyskočil Ľubomír Korijkov - 1:0! Keď sa už zdalo, že sa naši chlapci budú radovať z dôležitého víťazstva, prišla tvrdá rana. V 90. minúte po ojedinelom priamom kope sa lopta dostala k hosťujúcemu Štefánekovi, ktorý nemal problém upratať ju za Fabiniho chrbát. V nervóznom závere sa už nič viac neudialo a Loky si tak s Dubnicou po remíze 1:1 podelila po jednom bode.

Rozhodovali: Kristián Micheľ

Divákov: 300

Povedali po zápase:
„Pre nás je to ďalšia strata bodov, keďže hlavne v prvom polčase sme mali obrovské príležitosti, ktoré sme nepremenili. Aj po zmene strán sme sa snažili vytvárať si pozície, napokon prišiel aj gól. Bohužiaľ, v závere sme sa znovu nevyhli chybe, neobsadili sme jedného hráča a súper vyrovnal. Opäť sme stratili dôležité body,“ len ťažko hľadal slová asistent trénera Ľuboš Benkovský.