FC LOKOMOTÍVA KOŠICE
1:1
(1:1)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Strhujúci priebeh priniesol zápas 14. kola II. ligy medzi Lokomotívou Košice a Tatranom Liptovský Mikuláš. Diváci síce videli len dva góly, po jednom na oboch stranách, no boli tiež svedkami viacerých vydarených akcií, ktorým chýbalo len málo k tomu, aby sa po nich taktiež zatrepotala sieť.

Hostia vstúpili do stretnutia aktívne, v úvodnej desaťminútovke držali loptu na svojich kopačkách, no do žiadnej šance sa nedostali. Naopak, prvú príležitosť mali domáci, keď sa po rýchlom vhadzovaní Róberta Jana snažil prekvapiť brankára Gábriša kapitán Patrik Zajac, no minul jeho svätyňu. „Zajo“ si to však dokonale vynahradil o tri minúty neskôr, keď po najkrajšej akcii zápasu po osi Mihálik - Jano - Pavúk otvoril skóre - 1:0! Hra bola od tohto momentu nesmierne strhujúca a akcie sa striedali z jednej strany na druhú. V 17. minúte hosťujúci kapitán Očenáš po rohovom kope nepochopiteľne minul Fabiniho bránu, následne Liptáci opečiatkovali žrď a Trotcenko sa pri dorážke nepresadil ani z bezprostrednej blízkosti. Ruský legionár sa ale napokon v Družstevnej predsa len z gólu radoval, keď v 37. minúte po centri vyrovnal hlavou na 1:1. Posledné slovo v prvom polčase mala Lokomotíva, Človečko po Pavúkovej prihrávke mieril tesne vedľa.

Druhé dejstvo patrilo našim chlapcom, ktorí sa všemožne snažili strhnúť vedenie na svoju stranu. V 49. minúte po Pavúkovom rohovom kope mieril z dobrej pozície iba nad bránu stopér Róbert Cicman. O štyri minúty neskôr Mihálik vysunul Pavúka, brankár hostí sa pošmykol, no napriek tomu ešte stihol zakročiť proti nedôraznej strele nášho krídelníka. V 58. minúte po ďalšom rohovom kope zakončoval Korijkov, lopta sa aj s prispením niekoľkonásobného teču ocitla na brvne. V 63. minúte spálili naši chlapci najväčšiu príležitosť zápasu, keď sa dvojica Pavúk - Jano rútila sama na bránu, prvý menovaný ale neprihral presne svojmu spoluhráčovi a hostia nebezpečenstvo zažehnali. Z následného protiútoku pohrozil Tomáš Staš, Fabini musel pri jeho hlavičke vytiahnuť perfektný zákrok. Záverečná dvadsaťminútovka priniesla absolútny tlak modro-bielych, no z dobrých pozícií sa postupne nepresadili Človečko, Zajac ani Jano. Poslednú šancu na skórovanie mal uzdravený Kamil Karaš, jeho delovka spoza šestnástky, žiaľ, skončila len na ľavej žrdi a od chrbta brankára Gábriša za odrazila na rohový kop. Loky tak po dobrom výkone smolne remizovala s Liptovským Mikulášom 1:1.

Rozhodovali: Tomáš Marsal

Divákov: 200

Povedali po zápase:
„Prišiel k nám súper, ktorý taktiež chce hrať futbal. Pripravili sme si určité veci, ktoré nám v zápase fungovali, hoci v niektorých pasážach hry menej, v iných viac. Neviem, či môžeme mať ešte viac čistých gólových príležitostí, ako tomu bolo v posledných zápasoch. Horíme na nepremieňaní šancí. Náš systém ponúka čisté gólové príležitosti, no my ich nevyužívame, a to nás stojí body,“ nechal sa počuť asistent trénera Ľuboš Benkovský.