SLAVOJ Trebišov
1:1
(0:1)
FC LOKOMOTÍVA KOŠICE

V poradí už v 13. kole II. ligy cestovali futbalisti Lokomotívy Košice na pôdu Trebišova. V dueli tabuľkových susedov, nachádzajúcich sa v zóne zostupu, išlo o veľa. Oba tímy si uvedomovali, že v prípade trojbodového zisku sa dostanú zo spodných priečok. Napokon sa ale zrodila remíza a na tabuľkovom postavení Slavoja a Loky sa nič nezmenilo.

Úvodný gól stretnutia padol už v 7. minúte, keď bývalý brankár Lokomotívy Jakub Giertl pri výkope lopty zazmätkoval a napálil ju len do atakujúceho Róberta Jana, pre ktorého už nebol problém otvoriť skóre - 0:1! Domáci mohli vyrovnať po priamom kope Petra Kolesára v 18. minúte, dobre mierenú strelu vytesnil na rohový kop pozorný Matej Fabini. V 25. minúte Kolek perfektne našiel Jana, no toho v obrovskej príležitosti vychytal Giertl. O päť minút neskôr skúšal šťastie opäť Peter Kolesár, jeho prízemná strela spoza šestnástky skončila v náručí Fabiniho.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie domáci, už v 52. minúte mohol vyrovnať Junior, no z bezprostrednej blízkosti Fabiniho brány zlyhal. V 60. minúte mal gól na kopačke opäť brazílsky legionár, no Fabini predviedol skvelý zákrok, navyše si ešte poradil i s dorážkou Kolbasa. V 72. minúte Jano vysunul na pravom krídle Zajaca, no ten pálil z dobrej pozície iba nad. O osem minút si táto dvojica podobnú akciu zopakovala, kapitán Lokomotívy ale trestuhodne zahodil ďalšiu príležitosť. V 83. minúte opäť pohrozil Junior, ktorý poslal center Kolbasa nad Fabiniho bránu. V 87. minúte ale Trebišov predsa len vyrovnal, po prihrávke od Petra Kolesára rozvlnil sieť Kolbas - 1:1. Dramatický záver duelu priniesol ešte jednu veľkú šancu, keď spoza šestnástky napriahol striedajúci Trebišovčan Jovanović, našťastie, jeho pokus opečiatkoval len hornú žrď.

Rozhodovali: Július Straka

Divákov: 440

Povedali po zápase:
„Ťažko sa mi hovorí. Takticky sme zápas zvládli, nechceli sme po celý čas len tvoriť hru a obliehať šestnástku súpera, pretože s Trebišovom sme sa na tom už neraz popálili. Napriek tomu, že v druhom polčase mali domáci loptu dlhšie na kopačkách, my sme mali viac šancí. Žiaľ, nepremenili sme ich. Či už ja v prvom polčase, alebo Zajo dvakrát v druhom. Naša obrana hrala vynikajúco, môžeme byť radi za takú štvoricu, akú vzadu máme. Momentálne ale máme problém v útoku. Musíme viac podržať loptu, pomôcť mužstvu a hlavne strieľať góly,“ uvedomuje si s piatimi gólmi najlepší strelec nášho mužstva Róbert Jano.