FK Inter Bratislava
1:0
(0:0)
FC LOKOMOTÍVA KOŠICE

Futbalisti Lokomotívy Košice sa v 11. kole 2. ligy predstavili na pôde bratislavského Interu v Stupave. Zverenci trénerského dua Andrejko - Benkovský si po dvoch víťazstvách po sebe trúfali bodovať i na západe republiky.

Naši chlapci vstúpili do stretnutia dobre, hneď v úvode mohol rozvlniť sieť Karaš, ktorý sa vyhol ofsajdovej pasci, no únik zoči-voči brankárovi Morgosovi nezužitkoval. V 22. minúte po rohovom kope nebezpečne zakončoval opäť Karaš, Morgosa ale tentoraz neohrozil. Ďalšiu príležitosť mal Mikuláš Tóth, ktorý si dobre nabehol za domácu obranu, no v koncovke zlyhal. V závere polčasu takmer udrelo na opačnej strane, Marie aj Issa pálili zvnútra pokutového územia, no Fabini si svoje miesto zastal.

O osude duelu rozhodol jediný gól, ktorý padol tesne po zmene strán. V 46. minúte rozvlnil sieť za brankárom Fabinim domáci kapitán Šulc, ktorý pohodlne doklepol do siete prihrávku od Baldovského. Modro-bieli sa po celý čas snažili vyrovnať, no nebolo im súdené. Päť minút pred koncom Pavúkova strela len tesne minula pravú žrď, a keď sa neujal ani pokus striedajúceho Človečka, tak Inter mohol oslavovať tesné víťazstvo 1:0. Žlto-čierni majú momentálne na konte 13 bodov a v tabuľke sa vyhupli na priebežnú 10. priečku. Loky zostala s deviatimi bodmi na 14. pozícii.

Rozhodovali: Ihring

Divákov: 235

Povedali po zápase:
„Dá sa povedať, že zápas sme určovali my. Boli sme pripravení na to, že Inter chce hrať futbal, držať loptu a pripravovať si útoky. V úvode druhého polčasu sme po chybe inkasovali a v ďalšom priebehu sme súpera, ktorý sa snažil skôr o protiútoky, tlačili. Celkovo sme sa ocitli tri-štyrikrát sami pred brankárom, pokiaľ ale nedáme gól, nemôžeme vyhrať,“ zhodnotil asistent trénera Ľuboš Benkovský.