FC LOKOMOTÍVA KOŠICE
1:0
(0:0)
FC ŠTK 1914 Šamorín

Po desiatom kole sa Lokomotíva Košice odlepila z tabuľkového dna. Naši chlapci v piatkovom zápase zdolali na domácej pôde v Družstevnej pri Hornáde Šamorín najtesnejším rozdielom 1:0. Jediný gól duelu zaznamenal kanonier Róbert Jano.

Trénerské duo Andrejko - Benkovský poslalo do hry identickú jedenástku, aká hrala v druhom polčase v Komárne. Zraneného Dušana Koleka nahradil na ľavom kraji defenzívy Tomáš Ilinjo, na poste defenzívneho stredopoliara nastúpil vedľa Juraja Hovančíka Lukáš Mihálik, pričom František Pavúk znovu operoval na poste ľavého krídelníka.

V úvodných minútach sa oba tímy len oťukávali a na prvú vážnejšiu šancu sme si museli počkať až do 27. minúty. Po centri Róberta Jana skúšal šťastie Lukáš Mihálik, jeho strela ale bola zblokovaná. O minútu neskôr vypálil spoza šestnástky Zajac, no gólman Hajdúch bol pozorný. V 31. minúte sa po priamom kope lopta odrazila k Tomášovi Ilinjovi, jeho pokus skončil tesne vedľa pravej žrde. Hostia sa prvýkrát pripomenuli až v 33. minúte, pokus Matheusa Antonia ale skončil priamo v náručí Mateja Fabiniho.

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie naši chlapci. V 47. minúte centroval Ilinjo do šesnástky na Karaša, jeho hlavička skončila len tesne vedľa súperovej brány. V 49. minúte ale František Pavúk perfektne sklepol dlhú loptu pre Róberta Jana, ktorý z dobrej pozície rozvilnil sieť - 1:0! Šamorínčania odpovedali o šesť minút neskôr pokusom Jakuba Čuntu, ktorý skončil mimo troch žrdí. V 79. nebezpečne prenikal kapitán Zajac, ktorý bol pred šestnástkou hostí faulovaný. Priamy kop zahrával Pavúk, no mieril iba nad. Záverečná desaťminútovka priniesla viacero vzrušujúcich momentov. Najprv v 81. minúte Fabini zlikvidoval hlavičkový pokus Romana Sablera po rohovom kope, na opačnej strane pálil tesne vedľa Hovančík. V 86. minúte sa rútil sám na bránu Patrik Zajac, v obrovskej príležitosti ale nepochodil. Dve minúty pred koncom podržal mužstvo opäť Fabini, ktorý perfektným zákrokom chytil priamy kop hostí. Záverečné slovo mal striedajúci Jakub Novotný, no ani ten v poslednej šanci duelu nepochodil. Lokomotíva tak zdolala Šamorín tesne 1:0, na konte má 9 bodov a v tabuľke preskočila práve svojho piatkového súpera.

Rozhodovali: Patrik Papuča

Divákov: 350

Povedali po zápase:
Radosť po treťom víťazstve v novej sezóne neskrýval asistent trénera Ľuboš Benkovský: "Šamorín má veľa individualít, Brazílčanov, ktorí chcú hrať futbal a vedia si dať loptu na jeden dotyk. Vedeli sme, ako budú hrať, boli sme na to dobre pripravení. Vedeli sme aj o ich otvorenej obrane, škoda, že sme nepremenili viac šancí. Nevyhli sme sa chybám, mali sme tam asi pätnásťminútovú pasáž, kedy sme nedodržiavali taktické pokyny a súper si vytvoril šance. Naša hra však začína mať požadovaný obraz, ktorý určite ešte chceme vylepiť. Hlavne smerom dopredu."

Ani napriek tomu, že sa modro-bieli odlepili z tabuľkového dna, neznamená to, že si môžu vydýchnuť. Práve naopak. "Zodpovednosť a nervozita sú tu stále. Postavenie v tabuľke totiž nie je ideálne. Chlapci však idú do každého zápasu na sto percent a v posledných dvoch dueloch nám to vyšlo. Odlepili sme sa z dna, ale pre nás to ešte nič nerieši. Čaká nás ďalší zápas a potrebujeme zvládnuť aj ten. Postupne chceme ísť vyššie a bude to náročné. Súperi sú kvalitní a dobre pripravení. Musíme teda podávať stopercentné výkony."