FC LOKOMOTÍVA KOŠICE
1:2
(1:1)
FC Petržalka

Vstup do novej sezóny 2018/2019 nevyšiel futbalistom Lokomotívy Košice podľa predstáv. Zverenci trénerského dua Andrejko – Benkovský podľahli v predohrávke 1. kola II. ligy na domácej pôde Petržalke tesne 1:2.

Výborný zápas sledovalo sedemsto divákov, a bolo sa na čo pozerať. Ako prvý pohrozil v 10. minúte domáci bek Dušan Kolek, jeho strela ale minula priestor troch žrdí. Petržalčania odpovedali o minútu neskôr, keď kapitán Piroska v šestnástke našiel voľného Prekopa, ktorý hlavou otvoril skóre – 0:1. Lokomotíva odpovedala pokusmi Pavúka, Zajaca či Karaša, no ujala sa až ďalšia strela Kamila Karaša z 28. minúty, keď si náš ofenzívny stredopoliar skvele nabehol na prihrávku od Michala Grohoľa a nechytateľnou strelou vyrovnal – 1:1. Modro-bieli sa ešte snažili do polčasu zvrátiť skóre, Grohoľov halfvolej však kryl brankár Valach. Neujal sa ani nečakaný pokus Patrika Zajaca zo 41. minúty, keď jeho centrovaná lopta nečakane obtrela hornú žrď petržalskej brány. Do kabín sa tak šlo za vyrovnaného stavu.

Ofenzívny futbal pokračoval i po zmene strán. Už v 48. minúte sa rútil do samostatného úniku Piroska, no loptu zle spracoval a jeho strela nemala potrebnú razanciu. Na opačnej strane pálil tesne vedľa Michal Grohoľ. V 59. minúte potiahol po ľavej strane akciu petržalský útočník Boris Turčák, ktorý si v rohu šestnástky hodil loptu na pravačku a prekvapujúcou strelou dokonale šokoval obranu Lokomotívy na čele s brankárom Fabinim – 1:2. Našich chlapcov akoby tento gól mierne pribrzdil. Nakopnúť ich mohla séria rohových kopov, ale najmä obrovská príležitosť Juraja Hovančíka. Jeho hlavičku v 67. minúte Valach perfektne vytesnil na roh. Lokomotíva v závere zápasu vrhla všetky sily do útoku, no druholigový nováčik odolával. Jedinú chybu urobil v 87. minúte, Karaš predĺžil loptu na Novotného, ten ju priťukol Zajacovi, ktorého ale z bezprostrednej blízkosti famózne vychytal Valach. Viac sa už, žiaľ, neudialo. Petržalka vyhrala v Družstevnej pri Hornáde nad Lokomotívou Košice 2:1.

Rozhodovali: Michlian

Divákov: 700

Povedali po zápase:
„Samotný výsledok hovorí za veľa. Prehrali sme, musíme to brať ako realitu, hoci chlapci zo seba vydali maximum. Nevyhli sme sa technickým ani taktickým chybám, no napriek tomu sme si dokázali vytvoriť viacero šancí. Škoda, že sme inkasovali ako prví, vyrovnanie nás stálo veľa síl. V druhom polčase bolo všetko otvorené, chceli sme strhnúť víťazstvo na našu stranu, žiaľ, to nám nevyšlo. Naopak, súper nás nachytal krížnou strelou a rozhodol o svojom víťazstve. V závere sme urobili maximum, aby sme vyrovnali, nevyužili sme však ani vyložené šance. Prehra je pre nás bolestivá, zvlášť pred domácim publikom. Je to však len prvý zápas, to, čo vyšlo súperovi u nás, verím, že nám vyjde v ďalších kolách,“ rozhovoril sa tréner Lokomotívy Košice Bohumil Andrejko.
Piatkový duel sledovalo približne sedemsto divákov, o výbornú atmosféru sa postarali fanúšikovia z oboch táborov. „Ľudia sú v Košiciach hladní po futbale, patrí im vďaka za podporu. Fanúšikovia prehru zobrali so športovou cťou, držali nám palce, povzbudzovali. Hráči bojovali, no nevyšlo to. Musíme sa z toho poučiť a v ďalších dueloch zareagovať. Mužstvo, ktoré chce vyhrávať, sa musí vedieť oklepať. Dnes smútime, ale už musíme robiť kroky k tomu, aby sme sa dali psychicky dohromady. Verím, že naše mužstvo má kvalitu na to, aby dokázalo tento výsledok v ďalšom priebehu súťaže vynahradiť,“ dodal Andrejko.