Atraktívny súboj s Prešovom v Stropkove

Anglický týždeň vyvrcholí pre futbalistov Lokomotívy Košice v sobotu 11. augusta, kedy sa predstavia v Stropkove proti domácemu 1. FC Tatran Prešov. Duel 4. kola II. ligy má výkop o 17.00 h.

Modro-bielym sa zatiaľ v novej sezóne absolútne nedarí. Zverenci trénerského dua Andrejko - Benkovský prehrali všetky tri ligové stretnutia, keď nováčikom Petržalke a Dubnici podľahli zhodne 1:2 a Banskej Bystrici dokonca 0:2. Ako-tak si Lokomotíva zlepšila náladu vďaka stredajšiemu triumfu v 2. kole Slovnaft Cup-u 4:1 na pôde účastníka IV. ligy Sever OŠK Baník Stráňavy.

V pohárovom zápase o sebe výraznou mierou dali vedieť mladí hráči, dvoma gólmi sa blysol útočník Jakub Novotný, jeden pridal ofenzívny stredopoliar Peter Terpaj. Tréneri s oboma počítajú aj do ťažkých druholigových bojov, hoci dobre vedia, že nesmú nič uponáhlať. “Je to ešte dlhá cesta, obaja sú mladí, musia na seba pracovať. Ich čas príde, určite dostanú príležitosť na to, aby sa aj v lige ukázali od začiatku zápasu. Budeme s nimi naďalej pracovať a snažiť sa posúvať ich vpred,” povedal na margo minuloročných opôr nášho staršieho dorastu asistent trénera Benkovský.

Vo štvrtok po pohárovom stretnutí absolvovali hráči regeneračný tréning a taktickú prípravu, v piatok zaberali naplno. “Proti Prešovu to bude veľmi ťažký zápas, no také sú všetky v tejto súťaži. Druhá liga má v aktuálnej sezóne svoju kvalitu,” uvedomuje si Benkovský, na ktorého slová nadviazal stredopoliar Kamil Karaš: “Myslím si, že to bude vyrovnaný zápas. Obe mužstvá majú svoju kvalitu. Hoci sa bude hrať v Stropkove, stále je to zápas medzi Košicami a Prešovom, takže emócie budú o niečo vyššie. Verím, že predvedieme dobrý výkon, a že po tých neúspešných výsledkoch tentoraz potešíme našich priaznivcov. Dúfam, že divákom sa zápas bude páčiť.”

Foto

Momentálny pohľad na tabuľku favorizuje domáci tím. Prešov má po troch kolách na konte 4 body a pozitívne skóre 3:2. Zverenci trénera Mišovca v úvodnom kole podľahli doma Lipanom tesne 0:1, následne remizovali v Stropkove so Skalicou 0:0 a pred týždňom prekvapujúco vyhrali v Poprade 3:1. Hetrikom sa prezentoval český útočník Petr Hošek.

Zaujímavý je pohľad do nedávnej histórie. S Tatranom si Lokomotíva naposledy zmerala sily 1. februára tohto roku. V prípravnom dueli pred štartom jarnej časti sa zrodila remíza 1:1. Za domácich skóroval D. Jacko, za náš tím Michal Grohoľ. 

Posledný súťažný zápas odohrali spolu tieto dva tímy 11. októbra 2015, keď sa v Družstevnej pri Hornáde taktiež zrodila remíza 1:1. Na prvopolčasový gól Leška z pokutového kopu odpovedal rovnako z penalty Patrik Zajac. Nerozhodný výsledok, ale 0:0, sa zasa zrodil 1. augusta 2015 v Prešove. A do tretice remízou (1:1) skončilo i stretnutie 22. marca 2015 v Družstevnej pri Hornáde, gólovo sa vtedy presadili Vilkovský za Loky a Pavol Šafranko za Prešov. Posledné štyri vzájomné stretnutia Lokomotívy s Prešovom sa tak skončili nerozhodne, piaty, ešte 27. septembra 2014 vyhral Tatran na domácej pôde tesne 1:0. O osude duelu rozhodol v 81. minúte Štefančík.

V nedávnej minulosti síce modro-bieli odohrali so zeleno-bielymi viacero výborných duelov, no ani raz sa im nepodarilo súpera z metropoly Šariša zdolať. Veríme, že sa to zmení už túto sobotu 11. augusta, keď Lokomotíva v 4. kole II. ligy 2018/2019 nastúpi v Stropkove proti domácemu Tatranu Prešov. Zápas má výkop o 17.00 h.

LOKY DO TOHO!

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.