V pohári postupujeme do ďalšieho kola, presadili sa mladé pušky

Futbalisti Lokomotívy Košice splnili úlohu favorita a v 2. kole Slovnaft Cup-u uspeli na pôde účastníka IV. ligy Sever OŠB Baník Stráňavy rozdielom triedy 4:1.

Hoci modro-bieli boli lepším tímom, opäť si skomplikovali situáciu a museli doháňať manko súpera. Domáci sa totiž po našej zbytočnej chybe v siedmej minúte ujali vedenia gólom Maroša Rolčeka.

V prvom polčase sa našim chlapcom vyrovnať nepodarilo, no vyšlo to okamžite po zmene strán. V pokutovom území bol faulovaný striedajúci Patrik Zajac a hlavný rozhodca Erik Gemzický odpískal jedenástku. Penaltu premenil netradičný exekútor František Pavúk. Definitívne rozhodla o osude duelu dvanásťminútovka v rozpätí 55. a 67. minúty, keď postupne trafili do čierneho dvakrát Novotný a raz Peter Terpaj.

“Rodilo sa to trochu ťažšie, keďže hneď na začiatku súper potrestal našu chybu. Postupne sme ale prevzali iniciatívu, hrali sme svoju hru, vytvárali sme si tlak, dostávali sme sa do gólových príležitostí. Škoda, že sme nevyrovnali skôr. Podarilo sa nám to až po penalte, po ktorej sme na ihrisku dominovali a vytvorili sme si množstvo šancí. Teší nás, že sa presadili i mladíci Novotný a Terpaj,” zhodnotil duel asistent trénera Ľuboš Benkovský.

Po ligových prehrách s Petržalkou, Dubnicou a Banskou Bystrice ide vôbec o prvé víťazstvo nového trénerského dua Andrejko - Benkovský na lavičke Loky. “Každé víťazstvo teší, aj toto náš určite veľmi potešilo. Každopádne, už odteraz sa musíme pripravovať na sobotu. V druhej lige nás čaká dôležitý zápas v Stropkove proti Tatranu Prešov,” zostáva kormidelník Lokomotívy po postupe nohami pevne na zemi.

V 3. kole Slovnaft Cup-u nastúpime v stredu 5. septembra na pôde účastníka V. ligy ŠK Čierne.

OŠK Baník Stráňavy - FC Lokomotíva Košice 1:4 (1:0)
Góly: 7. Rolček - 46. Pavúk (11m), 55., 61. Novotný, 67. Terpaj; ŽK: 46. Ďuríček - 37. Kolek; Rozhodoval: Gemzický; Divákov: 450.

OŠK: Ďuríček - Papala, Kubica, M. Janči (69. Brezáni), Lajš, Bukovčan (89. Remek), L. Janči (K), Pleva, M. Zajac, Rolček, Chrachala (90. Paperňák)

FCL: Fabini - M. Tóth (K), Hovančík, Pavúk, Kolek (64. Terpaj) - Ilinjo (70. Beli), Harvila - Grohoľ (46. Zajac), Človečko, L. Tóth - Novotný