Cmarko odišiel do Rakúska, v Loky nepokračujú ani Martoňák, Boňko a Straka

Dva týždne pred štartom novej sezóny 2018/2019 sa formuje káder košickej Lokomotívy. V ostatných dňoch modro-bielych opustila štvorica hráčov, v riešení je i hosťovanie Marcela Jassa v Rimavskej Sobote.

Po štyroch rokoch v Lokomotíve z klubu odchádza pravý obranca Michal Cmarko, ktorý zamieril do klubu SK St. Johann in Tirol z nižšej rakúskej súťaže. „Prišla mi ponuka, ktorá ma zaujala. Vždy ma lákalo ísť do zahraničia, na Rakúsko som dostal dobré referencie. Rozhodol som sa vyskúšať novú výzvu,“ prezradil „Cmaro“, ktorý v Loky strávil štyri roky. „Zažil som lepšie i horšie časy, no dôležité bolo, že mužstvu sa darilo. Každý rok bol lepší a lepší, nielen čo sa týka výsledkov, ale i podmienok. Najradšej budem spomínať na partiu, v Loky vznikli kamarátstva, ktoré verím, že budú pretrvávať,“ zaželal si 27-ročný rodák z Handlovej.

Hosťovanie v Lokomotíve sa skončilo obrancovi Tomášovi Martoňákovi, ktorý sa vrátil do svojho kmeňového klubu ŠK Odeva Lipany. Dvadsaťjedenročný obranca Marek Boňko definitívne prestúpil do Šarišských Michalian a do Vranova nad Topľou prestúpil rovnako 21-ročný Jakub Straka. Útočník Marcel Jass momentálne trénuje s Rimavskou Sobotou, kde by mal v budúcej sezóne hosťovať.

Naopak, v A-tíme Lokomotívy zostáva dvojica talentovaných mladíkov Peter TerpajJakub Novotný, ktorý k nám prestúpil z Trnavy. S mužstvom sa naďalej pripravujú i Dalibor Čontoš, Michal BeliMichal Lenart.

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.