S Ceglédom po dobrom výkone bezgólová remíza

V treťom a zároveň predposlednom zápase letnej prípravy cestovali futbalisti Lokomotívy Košice na pôdu maďarského druholigistu Ceglédi VSE. Duel sa hral vo svižnom tempe, oba tímy si vypracovali niekoľko gólových príležitostí, ktoré však nezužitkovali. Stretnutie sa tak skončilo zmierlivou remízou 0:0.

Loky nastúpila s novým brankárom Erikom Kolbasom a trojicou mladíkov Kuľhom, Belim a Novotným. Úvodný polčas mal vyrovnaný priebeh. Ako prví mohli skórovať domáci, keď v 30. minúte po rohovom kope hlavičkovali do brvna Kolbasovej brány. O päť minút neskôr prišla šanca na opačnej strane, Karaš šikovne vysunul Jakuba Novotného, no toho v dobrej príležitosti vychytal gólman Ceglédu. V druhej časti prvého polčasu boli naši chlapci aktívnejší, no do kabín sa šlo za bezgólového stavu.

Do druhého polčasu poslal tréner Ľuboš Benkovský do hry druhého brankára Mateja Fabiniho a Beliho na krídle vystriedal ďalší talent z našej liahne Čontoš. Ani po zmene sa strán sa ale obraz hry príliš nezmenil. Do dvoch nádejných pozícií sa dostali Adam Kuľha, ktorý síce po rohu dobre hlavičkoval, no v súboji si pomohol faulom, a Jakub Novotný, ktorý po samostatnom úniku pálil iba nad. Do hry sa postupne dostali i ďalší náhradníci Bardetskyi, Barbosa, Terpaj a Tomášek. Po obojstranne dobrom výkone sa napokon zrodila remíza 0:0.

Posledný zápas v rámci letnej prípravy pred sezónou 2018/2019 odohrajú naši chlapci na budúcu sobotu 14. júla proti fortunaligistovi MFK Zemplín Michalovce. Duel sa s najväčšou pravdepodobnosťou odohrá v Družstevnej pri Hornáde o 11.00 h. Informácie o dejisku a čase zápasu upresníme v pondelok.

Ceglédi VSE - FC Lokomotíva Košice 0:0

FCL: Kolbas (46. Fabini) – M. Tóth (60. Bardetskyi), Kuľha, Pavúk, Kolek – Hovančík – Beli (46. Čontoš), Grohoľ (63. Terpaj), Karaš (70. Tomášek), L. Tóth (60. Barbosa) – Novotný