Novou posilou brankár Erik Kolbas

Uvoľnené miesto po odchode brankára Miloša Brédu do českého Prostějova zaujme Erik Kolbas. Dvadsaťdeväťročný gólman prichádza do Lokomotívy z konkurenčného Trebišova.

„Po odchode Miloša Brédu sme avizovali, že budeme dopĺňať brankársky post. Máme síce k dispozícii talentovaného Buchláka, ten však ešte bude chytať i v staršom doraste a ísť do sezóny len s jedným seniorským brankárom by bolo riskantné. Erik Kolbas je skúsený gólman, ktorý sa s Matejom Fabinim pobije o miesto v zostave,“ okomentoval transfer športový riaditeľ Loky Róbert Jano.

Erik Kolbas strávil ostatné tri roky v Trebišove, kde kryl chrbát Jakubovi Giertlovi. „Očakával som, že v Slavoji budem pokračovať, no po prípravnom zápase s Lokomotívou som dostal ponuku od klubu. Dohodli sme sa, že prídem na tréning a nakoniec z toho vznikla vzájomná spolupráca,“ priblížil svoju cestu do Loky rodák z Košíc, ktorý sa osobne pozná takmer s celým kádrom: „Poznám sa prakticky s väčšinou hráčov, s tými, ktorých som nepoznal, som sa zoznámil tento týždeň na tréningoch. Pocity sú zatiaľ výborné, v klube to funguje, tréningy sú zaujímavé. Veľkou výhodou je, že máme trénera brankárov Iva Pilipa.“

O tom, kto bude na začiatku sezóny brankárskou jednotkou rozhodnú tréneri Benkovský a Pilip. „V Trebišove som veľa šancí nedostával, rád by som sa v Lokomotíve pobil o post jednotky. Dôležité bude, aby sme s Maťom Fabinim vytvorili kvalitnú dvojicu. Chytať bude ten lepší,“ dodal Erik Kolbas.

Foto: Amatérske fotky Slavoj Trebišov

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.