Do realizačného tímu pribudol skúsený Bohumil Andrejko

Realizačný tím košickej Lokomotívy je kompletný. Po tom, ako na lavičke skončilo duo Albert Rusnák – Jozef Džubara, prebral taktovku Ľuboš Benkovský. Vedenie klubu ale už vtedy avizovalo, že k nemu pribudne ďalší tréner. Tým sa stal 65-ročný Bohumil Andrejko.

Niekdajší obávaný kanonier v minulosti pôsobil ako hráč i tréner v oboch košických kluboch VSS i Lokomotíve. Viedol aj reprezentačné výbery do 18 a 19 rokov. Výrazne upútal v spolupráci s Dušanom Radolským, keď sa v roku 2000 prebojovali s reprezentáciou do finálovej časti majstrovstiev Európy hráčov do 21 rokov a pre Slovensko vybojovali miestenku na Olympiádu v Sydney. 

„Už na začiatku letnej prípravy sme avizovali, že čoskoro predstavíme nové meno, ktoré posilní realizačný tím. Do trénerského tandemu pribudol pán Andrejko. Ide o skúseného kouča, ktorý v minulosti v Lokomotíve pôsobil, a tiež pracoval s viacerými hráčmi aktuálneho kádra. Veríme, že pri dvojici Andrejko – Benkovský pôjde o vhodné skĺbenie skúsenosti a mladíckej dravosti pri vedení mužstva,“ nechal sa počuť športový riaditeľ modro-bielych Róbert Jano.

„Prijať ponuku zo strany Lokomotívy som sa rozhodol po zvážení všetkých okolností. Výhodou je, že som v minulosti s viacerými chlapcami z aktuálneho kádra pracoval. Stretol som sa aj s trénerom Benkovským. Zhodujeme sa v názoroch na to, ako viesť mužstvo. Verím, že si navzájom budeme nápomocní,“ prezradil Bohumil Andrejko, ktorý sa ako bývalý útočník pokúsi zefektívniť ofenzívu mužstva: „Videl som posledné dva prípravné zápasy. Samozrejme, stále je na čom pracovať. Nie všetko je však len o metodike, rozhodujú i určité danosti a schopnosti jednotlivcov. Budeme radi, ak sa nám spoločnými silami podarí tieto schopnosti daných hráčov zlepšiť a zefektívniť.“

Kariéra rodáka zo Stropkova je úzko spätá s košickým futbalom, ktorý sa v ostatných rokoch trápi. Jednotkou v druhom najväčšom meste je momentálne Lokomotíva, ktorá ako jediná pôsobí v celoštátnej súťaži. Bohumil Andrejko verí, že situácia v metropole východu sa čoskoro zlepší a Košice znovu uvidíme medzi najlepšími: „Keď porovnám súčasné Košice s rokom 1972, keď som do mesta prišiel, je to neporovnateľné. Pokiaľ sa nevybuduje nový štadión a centrum pre mládež, tak sa situácia nezlepší. Treba poďakovať ľudom, ktorí držia futbal nad vodou. Verím, že už v dohľadnej dobe sa všetko zjednotí tak, aby boli Košice opäť medzi slovenskou elitou.“

Skúsený kormidelník bude na lavičke Lokomotívy sedieť už aj v sobotňajšom prípravnom stretnutí na pôde maďarského Ceglédu.

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.