Mladší dorastenci cestujú na turnaj do Chorvátska

V dňoch 19. - 22. mája sa mladší dorastenci Lokomotívy Košice zúčastnia na kvalitne obsadenom turnaji Novalja Cup na chorvátskom ostrove Novalja - Pag. Trénerské duo Jozef Hajduk a Dušan Vitkovský nominovalo na tretí ročník tohto turnaja šestnásť hráčov.

Výprava Loky naberie smer Chorvátsko v sobotu 19. mája o 5.00 h. Po dvanásťhodinovej ceste sa ubytuje na hoteli Biser v blízkosti Jadranského mora. Prvý zápas čaká na modro-bielych v nedeľu 20. mája, ďalšie dva odohrajú v pondelok. Súperom Lokomotívy v základnej skupine O budú HNK Gorica, NK Velebit a NK Kustošija. Zápasy sa budú hrať na 2 polčasy po 20 minút. Tréneri Jozef Hajduk a Dušan Vitkovský nominovali na turnaj 16 hráčov, z toho trinásť z tímu U17, dvoch z tímu U16 a jedného z tímu U15.

"Pre chlapcov to bude istým spôsobom i taký teambuilding, keďže v staršom doraste už pravdepodobne podobný turnaj neabsolvujú. Samozrejme, prioritou je samotný turnaj. Očakávania máme vysoké, hoci len ťažko môžeme predvídať silu našich súperov. Predpokladám, že tie tímy budú na podobnej výkonnostnej úrovni ako sme my. Z vlastnej skúsenosti viem, že Chorváti hrajú húževnatý futbal. Som zvedavý na to, ako búdu naši chlapci reagovať na tvrdý, agresívny spôsob ich hry. Verím, že sa nám podarí postúpiť zo základnej skupiny," vyjadril sa k ambíciám nášho mladšieho dorastu tréner Jozef Hajduk. Voľné chvíle využijú naše talenty na aktívnu regeneráciu a načerpanie energie do nadchádzajúcich dôležitých ligových stretnutí.

Káder Lokomotívy Košice na turnaji v Chorvátsku:
Brankári: Samuel Knap, Martin Čapo (U15)
Hráči v poli: Michal Godina, Samuel Jokeľ, Kristián Šarkan (U16), Jakub Trojčák, Gabriel Labuda, Patrik Grega, Dávid Kovač, Jakub Tomášek (K), Richard Griglak, Matej Ondrejkovič (U16), Roman Šoltíšik, Sebastian Sanislo, Jakub Tóth, Nikolas Kriška

Skupina O:
1. HNK Gorica
2. FC Lokomotíva Košice
3. NK Velebit
4. NK Kustošija Záhreb

Program zápasov:
nedeľa 20. mája o 9.50 h
FC Lokomotíva Košice - NK Velebit

pondelok 21. mája o 8.00 h
HNK Gorica - FC Lokomotíva Košice

pondelok 21. mája o 13.00 h
NK Kustošija Záhreb - FC Lokomotíva Košice

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.