V nedeľu posledný zápas sezóny!

Koniec sezóny. Futbalistov Lokomotívy Košice čaká v nedeľu 20. mája posledný zápas v ročníku 2017/2018. Na domácej pôde v Družstevnej pri Hornáde privítajú v rámci 30. kola II. ligy Spišskú Novú Ves. Duel má výkop o 17.00 h.

Naši chlapci chcú úspešnú sezónu zakončiť víťazne, aby tak potešili fanúšikov a pozitívne sa naladili na letnú prípravu a nový ročník. Už pred zápasom je isté, že neskončia v prvej trojke druholigového pelotónu, no i štvrté miesto musíme hodnotiť pozitívne. Samozrejme, konečnú štvrtú priečku si ešte potrebujeme poistiť, keďže piata Žilina B, ktorá hostí doma Poprad, na nás stráca len dva body.

Zverenci trénera Alberta  Rusnáka ťahali šesťzápasovú šnúru bez prehry. Tá sa pretrhla minulý víkend, keď sme v Žiari nad Hronom prehrali s domácim FK Pohronie tesne 1:2, a to napriek tomu, že sme po premiérovom góle Juraja Hovančíka v modro-bielom drese viedli 1:0. "Súper bol efektívnejší. Mali sme niekoľko vyložených šancí, no nepremenili sme ich, a preto sme nebodovali. V každom zápase si dokážeme vypracovať šance, no musíme ich aj premieňať," snažil sa nájsť príčinu ostatnej prehry defenzívny stredopoliar Štefan Harvila.

Dvadsaťtriročný záložník sa domnieva, že ak by tímu lepšie vyšiel úvod jarnej časti, dnes by mohol bojovať i o barážové umiestnenie o postup do najvyššej súťaže. "Myslím si, že by to bolo podstatne lepšie, ak by nám neušiel začiatok jari. V kabíne sme si stanovili cieľ hrať o postupové priečky, škoda, že nám to nevyšlo," priznal "Harvi", ktorý sa už ale naplno koncentruje na nedeľňajšiu rozlúčku so sezónou: "Sezónu chceme ukončiť víťazne, to je jasné. Spišská Nová Ves sa síce v ostatnej dobe trápi, no nesmieme súpera podceniť. Musíme sa sústrediť hlavne na seba a na svoj výkon. Potrebujeme hrať naplno, aby sme sa po zápase tešili zo zisku troch bodov."

Foto

Na jeseň patrila Spišská Nová Ves medzi najpríjemnejšie prekvapenia súťaže, no v zime prišla o viacero opôr a na svetlo sveta sa dostali i finančné problémy klubu. Na jar získali zverenci trénera Ondáša len jeden bod za domácu remízu s Pohroním, okrem toho prehrali zvyšných 11 duelov. V tabuľke sa s 30 bodmi prepadli na 14. priečku s vysoko negatívnym skóre 32:55. Na to, aby sa zachránili v II. lige by potrebovali zdolať náš tím a zároveň veriť v prehru Bardejova s Pohroním a Nového Mesta s Komárnom. Lokomotíva okupuje štvrté miesto v tabuľke, na konte má 48 bodov a skóre 45:35.

Spišiaci patria medzi našich obľúbených súperov. Z posledných desiatich súťažných duelov sme s nimi prehrali len jeden, aj to ešte v apríli 2012. V druhej lige sme si za posledné tri roky zmerali sily päťkrát, pričom trikrát sme vyhrali a dvakrát sa zrodila remíza. Nerozhodne sa skončil i prvý tohtosezónny vzájomný duel na Spiši (1:1), keď na gól Zekuciu z 37. minúty odpovedal v 89. minúte Kamil Karaš.

Veríme, že v nedeľu nadviažeme na posledné dva domáce zápasy, v ktorých sme zdolali Nové Mesto a Liptovský Mikuláš, a že sa so sezónou rozlúčime víťazne. K tomu ale budú chlapci potrebovať i podporu z hľadiska. Preto neváhajte a príďte ich povzbudiť na posledný zápas v sezóne. Nezabudnite, duel medzi Lokomotívou Košice a Spišskou Novou Vsou je na programe v nedeľu 20. mája od 17.00 h v Družstevnej pri Hornáde.

LOKY DO TOHO!

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.