Talentovaní dorastenci na tréningoch A-mužstva

Od utorka sa do tréningového procesu druholigového A-mužstva Lokomotívy Košice zapojili i talentovaní dorastenci. So seniormi naplno zaberá devätnásťročný kanonier Jakub Novotný i šestnásťročný stredopoliar Jakub Tomášek.

Ako tréner A-tímu a zároveň šéftréner mládeže Albert Rusnák pred nedávnom avizoval, tí najtalentovanejší hráči z akadémie Loky budú postupne dostávať šancu v "áčku", aby ukázali svoje kvality. Prvou "hviezdičkou" nášho klubu je stredopoliar Peter Terpaj, ktorý vo veku staršieho dorastenca už naskočil i do zápasov v druhej celoštátnej lige. Jeho kroky teraz nasleduje spoluhráč z výberu do 19 rokov Jakub Novotný i ďalší tínedžer Jakub Tomášek.

"Je to super, tréningy sú veľmi kvalitné. Samozrejme, cítiť obrovský rozdiel medzi dorastom a mužmi, predsa len, tréningy sú v inom tempe. Znamená to pre mňa veľa, že si ma tréner vybral a dal mi šancu ukázať sa. Nie je to ľahké, no do každého tréningu dávam maximum. Chcem sa naučiť niečo nové a nabrať skúsenosti od starších hráčov," prezradil kanonier Jakub Novotný, ktorý v aktuálnej sezóne nastrieľal v drese staršieho dorastu v 17 zápasoch až 32 gólov. "Nie je to len moja zásluha, výrazne mi k tomu dopomohli i moji spoluhráči," dodal skromne veľký fanúšik Cristiana Ronalda, ktorý je kmeňovým hráčom trnavského Spartaka. V lete sa tak bude rozhodovať o jeho ďalšej budúcnosti.

O tri roky menej má Jakub Tomášek, ktorého tréner Rusnák vytiahol na tréningy A-mužstva priamo z mladšieho dorastu. "Všetko prebieha super, som nesmierne šťastný, že mi tréner dal šancu. Rozhodne naberiem množstvo skúseností. Samozrejme, je to náročné, no robím maximum pre to, aby som sa ukázal, no tiež, aby som sa niečo nové naučil. Snažím sa čo-to odkukať hlavne od Kamila Karaša, ktorý má výbornú techniku," priznal šikovný stredopoliar, ktorý sa v doterajšom priebehu sezóny výraznou mierou pričinil k tomu, že tím do 17 rokov kraľuje druhej lige mladšieho dorastu. Veľká nádej našej akadémie má pred sebou krátkodobý i dlhodobý cieľ: "V prvom rade dúfam, že sa udržíme na prvom mieste a nakoniec vyhráme východnú skupinu druhej ligy mladšieho dorastu. Čo sa týka dlhodobých cieľov, rád by som sa jedného dňa dostal do A-tímu Lokomotívy Košice a hral s klubom najvyššiu súťaž."

Obom Jakubom držíme palce na tréningoch i v ďalšej kariére! #spolusmeloky

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.