Posledný tohtosezónny zápas na ihrisku súpera

Ani sme sa nenazdali a sezóna sa chýli ku koncu. V nedeľu 13. mája je na programe predposledné 29. kolo II. ligy. Všetky zápasy sa odohrajú v jeden deň a v jeden čas (17.00 h). Košická Lokomotíva sa predstaví v Žiari nad Hronom, kde hráva svoje domáce zápasy FK Pohronie. Pre našich chlapcov to bude posledný duel na pôde súpera v ročníku 2017/2018.

Záver sezóny zastihol náš tím v dobrej forme. Dôkazom toho je šesťzápasová šnúra bez prehry, pričom posledné tri stretnutia modro-bieli vyhrali. V tabuľke si tak poistili štvrté miesto, na ktorom majú päťbodový náskok pred piatou Žilinou. Tréner Rusnák a jeho zverenci sa však pozerajú pred seba, radi by totiž skončili na tretej priečke, kde sa momentálne nachádza s jednobodovým náskokom Poprad. Už isté je, že na prvých dvoch miestach skončia Sereď a Skalica.

"Sú pred nami ešte dva zápasy, chceme ich vyhrať. O tom, že sa nepobijeme o prvé dve miesta rozhodol nevydarený vstup do jarnej časti. Stále však môžeme naplniť cieľ vedenia klubu a skončiť v top trojke. Urobíme pre to maximum," sľúbil tréner Albert Rusnák a v podobnom duchu sa vyjadril i Miloslav Bréda: "Poprad pred týždňom v Skalici zakopol, takže naša strata na tretie miesto sa zmenšila na rozdiel jediného bodu. Verím, že sa nám to ešte podarí zmazať a poskočíme v tabuľke vyššie."

Práve dobré výkony nášho gólmana položili základ ostatných troch víťazstiev nad Bardejovom, Novým Mestom a Liptovským Mikulášom. "Konečne sme sa nakopli, škoda, že až teraz. Trošku sme prespali úvod jari, no robili sme maximum pre to, aby sme sa vrátili na víťaznú vlnu. Podarilo sa. Bodaj by sme to už takto dotiahli až do konca sezóny," zaželal si Bréda a na margo nedeľňajšieho duelu dodal: "Vonku sa hrá stále ťažšie, no paradoxne, nám sa na ihriskách súperov celkom darí. Verím, že i tentoraz prinesieme z vonkajšej pôdy tri body. Je super, že sme si konečne trochu oddýchli, predsa len, tie "anglické" týždne boli v poslednej dobe dosť náročné. Sme pripravení na Pohronie, pôjdeme na maximum."

Foto

Zatiaľ, čo Loky bojuje o tretiu pozíciu, Pohronie ešte nemá istotu záchrany v druhej lige. Po 28 kolách patrí Stredoslovákom priebežná desiata priečka v tabuľke, na konte majú 35 bodov, teda o 5 viac, než trinásta Spišská Nová Ves, nachádzajúca sa v pásme zostupu. Zaujímavosťou je pohľad na skóre, ktoré máme takmer identické. Loky i Pohronie inkasovali v doterajšom priebehu sezóny 33 gólov, naši strelci sa ale presadili až 44-krát, pričom hráči Pohronia 39-krát.

Bilancia vzájomných zápasov našepkáva, že v nedeľu nečaká našich chlapcov nič jednoduché. S Pohroním síce neprehrali ani jeden z posledných piatich duelov, keď sa dvakrát zrodila remíza a trikrát vyhrala Lokomotíva, no vždy išlo o nesmierne vyrovnané stretnutia. V tejto sezóne sme koncom októbra minulého roka doma remizovali so súperom 2:2, bod pre náš tím zachraňoval v poslednej minúte Róbert Cicman. V predošlom ročníku sme doma zdolali Pohronie 3:2, na pôde súpera sa zrodila bezgólová remíza.

Predposledný zápas sezóny, v ktorej sa Lokomotíva po celý čas pohybuje na popredných priečkach v tabuľke, je na programe v nedeľu 13. mája od 17.00 h v Žiari nad Hronom. Držte našim chlapcom palce, aby natiahli sériu bez prehry na číslo sedem.

LOKY DO TOHO!

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.