Ilinjova exportná ľavačka, Brédove famózne zákroky

Po stredajšom víťazstve nad Novým Mestom si futbalisti košickej Lokomotívy opäť mohli na domácom štadióne spolu s fanúšikmi zakričať oslavný chorál a predviesť tradičnú radovačku. Veľkou mierou sa o sobotňajší triumf 2:1 nad Liptovským Mikulášom postaral vo forme chytajúci brankár Miloslav Bréda a stredopoliar Tomáš Ilinjo, ktorý otvoril skóre duelu.

Bréda predviedol niekoľko perfektných zákrokov už v stredajšej dohrávke proti Novému Mestu a na svoj brilantný výkon nadviazal i v sobotu. Liptákov doslova privádzal do zúfalstva. Recept na neho našiel len Dragan Andrić, no pri jeho strele z bezprostrednej blízkosti bol náš gólman bez šance. Inak chytil Bréda štyri obrovské príležitosti hostí, a keď už aj bol prekonaný, na bránkovej čiare ho dokonale zastúpil pozorný Róbert Cicman.

Foto

"Mojou robotou je pochytať to, čo ide na bránu. Na sto percent mi to nevyšlo, keďže som inkasoval, no snažil som sa chlapcom pomôcť čo najviac. V prvom polčase to nebolo jednoduché, hrali sme proti vetru, tie strely dosť plávali vzduchom. Robil som, čo som mohol," rozhovorila sa brankárska opora Lokomotívy, ktorú mrzel jedine inkasovaný gól: "Samozrejme, že čisté konto poteší ešte viac. Ale sme jeden tím, strelili sme o gól viac ako súper, takže máme tri body, čo je super. Víťazstvo si cením najviac."

"Do stretnutia sme išli s jednoznačným cieľom nadviazať na posledné dva zápasy a vyhrať. Opäť sa nám to podarilo, takže spokojnosť. Verím, že v nastolenom trende budeme pokračovať a vyhráme aj v posledných dvoch kolách sezóny," pridal svoj názor defenzívny záložník Tomáš Ilinjo, ktorý v 6. minúte otvoril skóre stretnutia, keď spoza šestnástky ľavačkou nechytateľne vymietol pavučinu v bráne hostí: "Tréner nám neustále prízvukuje, že bez striel zápas nevyhráme. Skúsil som to a som nesmierne rád, že mi to tam padlo. Bol to azda najkrajší gól v mojej doterajšej kariére. Ľavou nohou určite (úsmev)."

Foto

Po nevydarenom vstupe do jarnej časti sa momentálne našim chlapcom darí. Neprehrali už šesť zápasov po sebe a na tretí Poprad sa dotiahli na rozdiel jediného bodu. "Konečne sme sa nakopli, škoda, že až teraz. Trošku sme zaspali úvod jari, no išli sme za tým, aby sme sa vrátili na víťaznú vlnu. Podarilo sa, tak verím, že to už potiahneme až do konca sezóny," zaželal si Bréda a Ilinjo na záver dodal: "V každom zápase sme sa snažili, no dlho nám to nešlo, doma sme sa nedokázali presadiť. Podarilo sa nám to však zlomiť a opäť vyhrávame. Vyhrať chceme aj o týždeň na pôde Pohronia."

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.