Doma opäť víťazne, tesný triumf nad Liptovským Mikulášom (+foto)

Tretie víťazstvo po sebe, šiesty zápas bez prehry v sérii. Futbalisti košickej Lokomotívy v sobotňajšom dueli 28. kola II. ligy potvrdili zlepšujúcu sa formu a na domácom štadióne v Družstevnej pri Hornáde zdolali Liptovský Mikuláš tesne 2:1. V tabuľke sme si tak upevnili štvrtú priečku, pričom na tretí Poprad strácame už len jeden bod.

Úvod duelu priniesol hneď dve obrovské príležitosti hostí. Už v 2. minúte pálil z hranice šestnástky Halgoš, no Bréda vytlačil jeho pokus na brvno. O tri minúty neskôr hlavičkoval po rohovom kope Kucharčík, už takmer istému gólu zabránil na bránkovej čiare reflexívnym zákrokom Bréda. Opäť sa potvrdilo staré známe nedáš - dostaneš. Z následnej akcie na opačnej strane sa totiž presadila Lokomotíva, keď sa lopta dostala k Tomášovi Ilinjovi a ten exportnou strelou spoza šestnástky otvoril skóre - 1:0! Liptáci napriek tomu nepoľavili v aktivite, v 13. minúte sa rútili do ďalšej veľkej šance, lopta už smerovala do našej siete, no včas ju vykopol Mikuláš Tóth. V 26. minúte ale naša defenzíva ďalší útok hostí neustála a Dragran Andrić z bezprostrednej blízkosti vyrovnal - 1:1.

Foto

Hra sa na dlhší čas upokojila. Lokomotíva cez prestávku urobila zmeny v rozostavení, čo sa prejavilo i na výkone. V 51. minúte nebezpečne hlavičkoval po rohu Karaša Cicman, o pár sekúnd neskôr pálil spoza šestnástky Pavúk. Žiaľ, oba pokusy minuli bránu Mateja Šavola. Na konci 53. minúty sa opäť zaskvel Miloš Bréda, ktorý vytlačil delovku Porembu na rohový kop. Po hodine hry zahrával priamy kop Karaš, ktorý našiel hlavu Pavúka, no jeho pokus kryl Šavol. Brankár Liptákov bol však už prikrátky na hlavičku najnižšieho hráča na trávniku Michala Grohoľa, ktorý v 74. minúte zvýšil na 2:1 a nakoniec rozhodol o našom víťazstve. Nič na tom nezmenila ani posledná šanca hostí, keď desať minút pred koncom duelu vyhlavičkoval loptu z bránkovej čiary Róbert Cicman.

Loky má po treťom víťazstve v rade na konte 48 bodov, naďalej zostáva na 4. mieste v tabuľke II. ligy. Liptovský Mikuláš je s 32 bodmi na 11. priečke. Predposledné 29. kolo sezóny je na programe v nedeľu 13. mája. Naši chlapci sa predstavia na pôde FK Pohronie.

Foto

"Samozrejme, za víťazstvo sme radi. Museli sme trošku premiešať zostavu, ideme tretí týždeň vkuse, únavu bolo cítiť už v stredajšom zápase. Nasadili sme aj pár čerstvejších hráčov, ktorí v ostatnom čase neboli až tak využívaní. Výkon nebol optimálny, no v tejto záverečnej fáze sezóny sú už dôležité výsledky. Chalani dreli, išli za víťazstvom. O ten jeden gól sme boli lepší. Nebudem komentovať ďalšie veci, ktoré sa tu udiali, teší ma hlavne zisk troch bodov," zhodnotil sobotňajší duel tréner Loky Albert Rusnák, ktorý v kútiku duše veril, že aj pred poslednými dvoma zápasmi bude mať jeho tím aspoň matematickú šancu na druhé miesto. Nestalo sa, Skalica v šlágri kola zdolala Poprad, a tak Loky zabojuje aspoň o tretie miesto, na ktorom sú momentálne Podtatranci: "Sú pred nami ešte dva zápasy, chceme ich vyhrať. O tom, že sa nepobijeme o prvé dve miesta rozhodol nevydarený vstup do jarnej časti. Stále však môžeme naplniť cieľ vedenia klubu a skončiť v top trojke. Urobíme pre to maximum."

FC Lokomotíva Košice - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 (1:1)
Góly: 6. Ilinjo, 74. Grohoľ - 26. D. Andrić; ŽK: 29. Hovančík, 90. Bréda - 58. Kucharčík; Rozhodoval: Jurenka; Divákov: 250.

FCL: Bréda - M. Tóth, Cicman, Hovančík, Hirjak (77. Kolek) - Gáll, Harvila, Ilinjo, Pavúk - Karaš (70. Jano), Zajac (K) (62. Grohoľ)

MFK: Šavol - Očenáš, Kucharčík (K), Janec, Poremba, Halgoš (80. Staš), Lišivka, Kotora (80. Bellás), Čery (70. Papaj), D. Andrić, Ondrek