V sobotu opäť doma, hostíme Liptovský Mikuláš

Len tri dni po stredajšom zápase proti Novému Mestu sa futbalisti Lokomotívy Košice opäť predstavia na domácej pôde. V sobotu 5. mája hostia od 17.00 h v rámci 28. kola II. ligy na svojom štadióne v Družstevnej pri Hornáde Liptovský Mikuláš.

Zlé výsledky sú minulosťou. Zverenci trénera Alberta Rusnáka ťahajú päťzápasovú šnúru bez prehry, pričom posledné dva zápasy vyhrali. Do konca sezóny zostávajú ešte tri kolá. Loky má stále matematickú šancu skončiť na druhom mieste, na ktoré stráca osem bodov. To by však druhá Skalica musela všetko prehrať a náš tím všetko vyhrať. Reálnejšie sa javí cieľ atakovať tretiu pozíciu, na ktorej je Poprad so štvorbodovým náskokom pred našim tímom.

"Hrá sa ešte o deväť bodov, Skalicu navyše čaká vzájomný zápas s Popradom. Kým živíme čo i len teoretickú šancu, budeme stále bojovať o čo najlepšie umiestnenie. Cieľom kabíny bolo hrať o postupové priečky, vedenie v zime stanovilo cieľ umiestniť sa do tretieho miesta. To je stále reálne. Už nechceme doma stratiť ani bod. Chceme zbierať body hlavne kvôli fanúšikom, ale i kvôli sebe. Verím, že v záverečných troch kolách budeme úspešní," zaželal si tréner Albert Rusnák, na ktorého slová nadviazal s dvanástimi gólmi najlepší strelec tímu Kamil Karaš: "Povedali sme si, že po tom nevydarenom vstupe do jarnej časti zabojujeme aspoň o tretie miesto. Urobíme pre to maximum, uvidíme, ako to dopadne."

Už v sobotu sa Lokomotíve postaví do cesty Liptovský Mikuláš, ktorý len nedávno vymenil trénera Jozefa Kukulského za Štefana Zaťka. "Výsledky Liptákov sa trochu zlepšili, so Sereďou doma uhrali bezgólovú remízu. Je tam vidieť určitý progres. Musíme dať hlavne chlapcov fyzicky dokopy, aby boli na sobotu stopercentne pripravení," narážal tréner Rusnák na nahustený program, počas ktorého odohrali jeho zverenci druhý "anglický" týždeň za sebou. "Liptovský Mikuláš je nepríjemný, behavý a súbojový tím. Bude to náročné. Program je naozaj ťažký, navyše, je v týchto dňoch i dosť teplo. Dúfam, že sa nám podarí dobre zregenerovať a pripraviť sa, aby sme nadviazali na posledné dve víťazstvá. Doma sme už toho porozdávali dosť, takže naším cieľom je získať tri body," burcoval pred stretnutím Karaš.

Foto

Loky a Liptovský Mikuláš od seba v tabuľke delí 13 bodov. Náš tím, ktorý okupuje štvrtú priečku, ich má na konte 45, so skóre 42:32. Liptáci sú s 32 bodmi na jedenástom mieste, skóre majú mierne negatívne 36:37. Zatiaľ, čo modro-bieli pomýšľajú na umiestnenie v top trojke, náš sobotňajší súper sa musí mať na pozore. Pred zónou zostupu má totiž len dvojbodový náskok a v závere sezóny ho tak čaká tvrdý boj o záchranu.

Za posledné štyri roky odohrali tieto dva tímy až sedem vzájomných zápasov. Tri z nich vyhral Liptovský Mikuláš, dvakrát sa zrodila remíza dvakrát triumfovala Lokomotíva. Naši chlapci naposledy na pôde súpera vyhrali, 21. októbra 2017 sa o triumf 2:1 postaral dvoma gólmi Lukáš Horváth. Veríme, že podobný výsledok sa zrodí i v sobotu, a že Loky si do tabuľky tretíkrát po sebe pripíše plný počet bodov. Na to ale potrebujeme aj podporu fanúšikov, preto nezabudnite, duel 28. kola II. ligy medzi Lokomotívou Košice a Liptovským Mikulášom je na programe už túto sobotu 5. mája od 17.00 h na štadióne v Družstevnej pri Hornáde.

LOKY DO TOHO!

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.