Karaš a Rusnák sa po remíze v Žiline zhodujú: Bolo v tom srdce!

Po sérii nevydarených zápasov predviedli futbalisti Lokomotívy Košice kvalitný výkon na pôde rezervy MŠK Žilina. Proti "šošonom", za ktorých nastúpilo viacero hráčov z prvoligového "áčka", hrali naši chlapci odvážne, za čo boli odmenení dvoma gólmi. Žiaľ, dvakrát lovil zo svojej siete loptu i Miloš Bréda, duel sa preto skončil zmierlivou remízou.

Zverenci trénera Alberta Rusnáka nezačali najlepšie, keď už po trinástich minútach prehrávali 0:1. Ešte do polčasu však skóre otočili, postaral sa o to Karaš, a tiež nešťastný vlastný gól domáceho Kopasa. Na 3:1 mohol zvýšiť Ilinjo, z hranice jedenástky však trestuhodne prestrelil bránu. Žilinčania v úvode druhého dejstva vyrovnali, no boli to opäť naši chlapci, kto sa mohol ujať vedenia. Strela Dušana Koleka však skončila len na brvne.

Foto

"Mohli sme aj vyhrať, šance sme na to mali. Hrali sme aktívne, no na druhej strane, Žilina dobre držala loptu, v tom je silná. V druhom polčase nám preto dochádzali sily a už bolo ťažké niečo vymyslieť. Po tých výsledkoch, aké sme mali, sme sa potrebovali odraziť. Nevyhrali sme, no aspoň výkon bol lepší ako v posledných kolách," neskrýval spokojnosť autor vyrovnávajúceho gólu na 1:1 Kamil Karaš.

Hoci sú body nesmierne dôležité a nám sa podarilo získať "iba" jeden, hráčov tešila skutočnosť, že sa po dlhšom čase opäť bavili futbalom. "Postrácali sme body na domácej pôde, teraz ich musíme získavať u súperov. Aj keď sme nevyhrali, je super, že sme bojovali. Vložili sme do hry srdce, hrali sme ako jeden tím. Ak budeme takto pokračovať, tak prídu aj víťazstvá," verí tvorivý stredopoliar Karaš.

Foto

Tréner Rusnák volal po šťastnom momente, ktorý by jeho mužstvo nakopol. Dočkal sa. Domáci Kopas si strelil nešťastný vlastný gól, čím posadil Loky na koňa. "Žeby ma niekto vypočul? Chalanom som prízvukoval, že začíname od nuly, od podlahy, musíme makať a jazdiť. Povedal som im, že ak necháme na ihrisku srdce, šťastie sa k nám prikloní. Asi som mal pravdu," rozhovoril sa hlavný kouč.

Aj on verí, že remíza spod Dubňa jeho tím nakopne: "Po tých nevydarených zápasoch musíme byť spokojní. Získali sme bod, strelili sme dva góly. Škoda, že sme nevyužili jednu z tých dvoch veľkých šancí, bolo by to ešte veselšie. Ale videli sme kvalitný zápas, minimálne bod sme si zaslúžili. S výkonom som spokojný. Presne takýto zápas sme potrebovali. Dokázali sme, že nie sme v žiadnej kríze. Existujú objektívne príčiny našich jarných prehier, my o nich dobre vieme. Mužstvo nie je v kríze. Dnes sme odviedli kvalitný výkon."

Foto v texte: mskzilina.sk

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.