Pod Dubňom po dobrom výkone remíza

V nedeľu predpoludním sa futbalisti Lokomotívy Košice predstavili v rámci 24. kola II. ligy na pôde svojho tabuľkového suseda zo Žiliny. Zverenci trénera Alberta Rusnáka podali azda najlepší výkon v doterajšom priebehu jarnej časti. So súperom sa napokon rozišli zmierlivo 2:2.

Modro-bieli nastúpili bez tradičného hrotového útočníka v netradičnej formácii 4-4-2, pričom v útoku sa pohybovala dvojica Kamil Karaš a Patrik Zajac. Úvodné minúty patrili domácim, ktorých po necelej štvrťhodine hry poslal do vedenia Filip Balaj. Lokomotíva sa však z inkasovaného gólu rýchlo otriasla a po zásahu Karaša a vlastnom góle Kopasa viedla po prvom polčase 2:1!

Do druhého dejstva nastúpili naši chlapci s cieľom udržať tesné vedenie, žiaľ, to sa im nepodarilo, keď už v 48. minúte Vallo vyrovnal na 2:2. Napriek viacerým šanciam na oboch stranách už ďalší gól nepadol a Žilina B sa s Lokomotívou Košice rozišla zmierlivo. Oba tímy tak v tabuľke zostali na štvrtom, resp. piatom mieste, na konte majú po 37 bodov. Loky má však ešte k dobru domáci dohrávaný duel proti Novému Mestu.

Najbližšie sa zverenci trénera Alberta Rusnáka predstavia v akcii v piatok 20. apríla, keď na domácej pôde v Družstevnej pri Hornáde privítajú lídra tabuľky zo Serede.

MŠK Žilina B - FC Lokomotíva Košice 2:2 (1:2)
Góly: 13. Balaj, 48. Vallo - 23. Karaš, 32. Kopas (vl.); ŽK: 31. Šušolík; Rozhodoval: Pavol Šuniar; Divákov: 139.

MŠK: Mandous - Majdan, Kopas, Moško, Šušolík - Václavik (84. Hučko), Klec (K), Káčer -Vallo, Balaj (75. Martinček), Polievka (74. Lačný)

FCL: Bréda - Cmarko, Cicman, Pavúk, Hirjak - Kolek (67. Terpaj; 87. M. Tóth), Ilinjo, Harvila, Gáll (60. Grohoľ) - Zajac (K), Karaš