V nedeľu šesťbodový zápas pod Dubňom

Druhá liga pokračuje v rýchlom tempe. Po dvoch neúspešných domácich zápasoch sa futbalisti Lokomotívy Košice predstavia v akcii už túto nedeľu 15. apríla. V rámci 24. kola si predpoludním od 10.30 h zmerajú pod Dubňom sily s rezervou MŠK Žilina.  

Jarná časť zatiaľ našim chlapcom nevychádza podľa predstáv. Z piatich zápasov až štyri prehrali, vyhrali len nad bratislavským Interom. Momentálne ťahajú zverenci trénera Alberta Rusnáka trojzápasovú sériu prehier, ktorú by radi ukončili už proti "šošonom".

"Bude sa hrať na umelej tráve, čo by nám mohlo vyhovovať, podobne, ako keď sme hrali v Stupave proti Interu. Predsa len, ten terén je lepší pre tímy, ktoré sa snažia tvoriť a útočiť, ako pre tie, ktoré sa len bránia a čakajú na svoju šancu. Samozrejme, aj Žilina je ofenzívne mužstvo, takže to môže byť zaujímavé," zamyslel sa hlavný kouč Loky Albert Rusnák a k aktuálnej kríze, ktorá postihla náš tím, poznamenal: "Futbal nám ukazuje úplne odvrátenú tvár, trestá nás prakticky za všetko. Na druhej strane, takto aj chalani pocítia, aký občas býva futbal. Musíme sa k situácii postaviť čelom a ísť víťazstvu naproti. Ja neverím, že chlapci zabudli hrať futbal, len sa jednoducho potrebujú znovu nakopnúť."

Útočník Róbert Jano po prehrách so Šamorínom a Trebišovom sám nevedel, kde sa stala chyba. Podľa jeho slov všetci hráči šliapu na maximum, no vpredu sa mužstvo nedokáže presadiť a vzadu robí zbytočné chyby. "V každom zápase sa dopustíme nejakého zaváhania v defenzíve a my hráči v ofenzíve sa zasa nedokážeme presadiť. Nevieme sa dostať do šance, potom je ťažké dať gól. Musíme drieť, makať, šmýkať sa po zemi, pretože nič nepríde samo od seba,"  nechal sa počuť dobre stavaný hrotový útočník, ktorý ale pred nedeľňajším zápasom nemá žiadne veľké reči: "Zbytočne budem hovoriť nejaké teplé slová, veľké vyhlásenia sme dávali už pred štartom jarnej časti. Teraz musíme začať od nuly. Do zápasu pôjdeme s pokorou, tak ako stále. Ani jeden z nás nič nevypustí, všetci pôjdeme naplno."

Foto

V nedeľu to bude šesťbodový súboj tabuľkových susedov. Oba tímy majú na konte 36 bodov, Žilina je vďaka lepšiemu skóre štvrtá, Loky piata. "Šošoni" nastrieľali po Seredi najviac gólov v súťaži (54), inkasovali 33-krát. Lokomotíva síce strelila "iba" 31 gólov, no loptu zo svojej siete ťahal Miloš Bréda len 24-krát. Duel je nesmierne dôležitý aj z pohľadu postavenia v tabuľke. V prípade víťazstva by sme totiž Žilinu predbehli, navyše, stále máme k dobru dohrávaný domáci zápas 21. kola proti Novému Mestu (2. máj). 

Tak ako Loky, ani Žilina zatiaľ nemá dobrú jar. Zverenci trénera Kentoša vyhrali len raz, keď výrazne posilnení o hráčov z A-tímu zdolali Šamorín 4:0. Okrem toho majú na konte remízu s Podbrezovou B a štyri prehry. Naposledy podľahli v nedeľu 8. apríla Seredi 0:2.

História vzájomných zápasov v II. lige prezrádza, že spravidla sa viac darí domácemu mužstvu. Z piatich duelov sa až štyrikrát radoval z víťazstva domáci celok, len v máji 2016 sa v Žiline zrodila remíza 2:2. V aktuálnej sezóne si Lokomotíva zmerala sily s MŠK 22. septembra minulého roka. Na domácej pôde sme vyhrali po góloch Karaša a Človečka 2:0. Veríme, že podobný výsledok sa nám podarí zopakovať aj v nedeľu. Duel 24. kola II. ligy medzi MŠK Žilina a FC Lokomotíva Košice je na programe 15. apríla od 10.30 h na štadióne pod Dubňom.

LOKY DO TOHO!

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.