Róbert Jano: Môžeme sa hanbiť

Dva domáce zápasy, dve prehry, identický scenár. So Šamorínom i s Trebišovom sa prvý polčas skončil bez gólov, a hoci futbalisti Lokomotívy Košice vstúpili do druhého dejstva aktívne, inkasovali a nedokázali skóre zvrátiť. Nečakané zakopnutia s tímami z druhej polovice tabuľky spravili nášmu tímu poriadny škrt cez rozpočet.

Modro-bieli síce zostali na piatej priečke tabuľky, no na prvú Sereď strácajú už desať bodov. Po výbuchu so Šamorínom (0:3) sa chceli trénerovi, fanúšikom, ale i sebe revanšovať, no nevyšlo to. "Trebišov k nám prišiel brániť, my sme sa snažili tvoriť hru, no hrali sme len po šestnástku súpera. Vôbec sme nehrozili. Opäť sme inkasovali po chybe. V každom zápase sa dopustíme nejakého zaváhania v defenzíve a my hráči v ofenzíve sa zasa nedokážem presadiť. Nevieme sa dostať do šance, potom je ťažké dať gól. Musíme drieť, makať, šmýkať sa po zemi, pretože nič nepríde samo od seba," rozhovoril sa hrotový útočník Róbert Jano.

Foto

Práve od návratu dobre stavaného zakončovateľa si fanúšikovia Lokomotívy veľa sľubovali. Veľký prínos zatiaľ nemajú ani ďalšie posily, Grohoľa a Hirjaka vyradilo zranenie, Hovančík sa stále dostáva do formy. "Musíme si povedať pravdu, my, ktorí sme prišli posilniť mužstvo, sa zatiaľ ako posily nejavíme. Musíme zabrať ešte viac, lebo toto je už za mierou únosnosti. Môžeme sa hanbiť. Už pred zápasom s Trebišovom to bolo zlé a teraz sme úplne dole. Veľmi nás to mrzí. Do ďalšieho zápasu pôjdeme od nuly," krútil hlavou sklamaný Jano.

Času na nápravu nie je veľa, už v nedeľu sa naši chlapci predstavia pod Dubňom proti domácej rezerve Žiliny. "Do zápasu pôjdeme s pokorou, tak ako stále. Rozhodne nikto nič nevypustí, to ale platilo aj o týchto nevydarených zápasoch. Momentálne sa nám nedarí, vpredu sme bezzubí a vzadu robíme chyby, no všetci ideme naplno. A tak to bude aj v Žiline," sľúbil hráč s číslom 23 na chrbte.

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.