Gallini World Cup: Skvelá skúsenosť, zhodujú sa tréneri (+foto)

Starším (U15) ani mladším (U13) žiakom Lokomotívy Košice sa síce nepodarilo postúpiť zo základnej skupiny na 20. ročníku medzinárodného turnaja Gallini World Cup v Taliansku, no v zápasoch o umiestnenie zabojovali a napokon za sebou nechali niekoľko zvučných tímov. "Trinástka" obsadila konečné 22. miesto, "pätnástka" skončila na 25. priečke. Turnaj zhodnotili tréneri Milan Miklušičák a Štefan Dobóczi.

"Hoci sme chceli postúpiť zo skupiny, nepodarilo sa nám to. Mali sme k tomu veľmi blízko. Rozhodol tretí zápas s Futuro Giovani, ktorý sme prehrali 0:2, napriek tomu, že rozhodca nám vylúčil dvoch hráčov a prvý gól padol z ofsajdu. Nechcem sa však už k tomu vracať. Celkovo hodnotím turnaj pozitívne, chalani zápasy odmakali, ukázali svoju kvalitu. Miernym sklamaním boli hracie plochy, na kvalitnejších terénoch sa hrala až vyraďovacia fáza. Tiež bola škoda, že zápasy v skupinách pískal iba jeden rozhodca, zatiaľ čo vo vyraďovacej fáze už pískali traja. Organizácia bola ale perfektná, stretli sa top tímy z celého sveta, takže super skúsenosť," povedal tréner starších dorastencov Lokomotívy Košice Milan Miklušičák.

Foto

Kategóriu U15 vyhralo Chievo Verona pred reprezentáciou Rumunska a Empoli. Na siedmej priečke sa umiestnil slovenský zástupca MŠK Žilina. Zverenci trénera Milana Miklušičáka skončili na konečnom 25. mieste. "Taliani sú veľmi šikovní, pracujú kvalitne, navyše majú z čoho vyberať. Veľkú kvalitu ukázali aj Žilinčania, ale tiež Rumuni a ďalšie celky. Nás teší, že naši chlapci dokázali so súpermi držať krok," dodal Miklušičák.

Kategóriu U13 podľa predpokladov ovládli mladé talenty Udinese pred AFC Wimbledon a NK Bravo. Mladší žiaci Loky obsadili 22. miesto. "Prvý zápas proti talianskemu Unionu Rorai sme začali vo veľkom štýle, po góloch Riga sme vyhrávali 2:0, no neudržali sme to a zápas sa skončil nerozhodne 2:2. V sobotu sme podľahli švajčiarskemu Mendrisiottu Selection 0:2 a následne sme prehrali s neskorším víťazstvom Udinese Calcio vysoko 0:9. Chlapci sa napriek týmto prehrám vzchopili a vo vyraďovacej fáze po dvoch zásahoch Greculu a jednom góle Kondáša porazili domáce Pordenone Calcio 3:1. Na záver turnaja sme podľahli FK Red Star 0:3," zhrnul tréner Štefan Dobóczi.

Foto

Aj kormidelníka mladších žiakov sklamala kvalita hracích plôch. "Turnaj napriek tomu hodnotím pozitívne, ukázal nám naše nedostatky. Chlapci ale bojovali a dobre reprezentovali klub FC Lokomotíva Košice, ale aj celé Slovensko. Touto cestou by som sa rád poďakoval všetkým rodičom, ktorí nám pomáhali, vedeniu nášho klubu, športovému riaditeľovi p. Janovi, manažérovi mládeže p. Rusnákovi, technickému vedúcemu p. Turanovi a v neposlednom rade predovšetkým prezidentovi klubu p. Daduľákovi, ktorý nám umožnil zúčastniť sa na tomto skvelom medzinárodnom turnaji," uzavrel Dobóczi.

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.