Nikola Ristovski nepokračuje v Lokomotíve Košice

Dvadsaťročný srbský stredopoliar Nikola Ristovski v závere zimnej prípravy opustil Lokomotívu Košice a pripojil sa k treťoligovému TJ FK Vyšné Opátske. Bratranec Nemanju a Uroša Matićovcov odohral na jeseň iba osemnásť minút v druhej lige, v zimnej príprave však dostal dostatok príležitostí presvedčiť trénera Alberta Rusnáka o svojich kvalitách.

Odchovanec FK Jedinstvo UB prestúpil do Loky v lete 2017 po zániku FC VSS Košice. S tímom absolvoval kompletnú zimnú prípravu, no pred posledným prípravným duelom proti Lipanom mužstvo opustil a nastúpil na zápas v drese Vyšného Opátskeho proti Slavoju Trebišov. Aktuálne sa doťahuje jeho hosťovanie vo Vyšnom Opátskom, kde strávi minimálne túto jarnú časť.

"Nikola Ristovski v Lokomotíve výkonnostne povyrástol. V zime dostal od trénera dostatok príležitostí, aby ho presvedčil. Z pohľadu nášho klubu nie je seriózne, že absolvoval celú prípravu s nami a deň pred posledným prípravným zápasom nám bolo cez tretiu osobu oznámené, že z klubu odchádza. S niečím podobným sa človek stretne iba málokedy, nie je to štandardné riešenie," priblížil športový riaditeľ FC Lokomotíva Košice Róbert Jano st., ktorý potvrdil informácie, že Ristovski pravdepodobne odíde na hosťovanie do Vyšného Opátskeho, kam v zime zamieril i František Vancák: "V tejto chvíli si nevieme predstaviť pokračovanie spolupráce s Nikolom Ristovskim. Vyjdeme mu v ústrety, tak, ako každému inému hráčovi. Iní hráči však s nami rokovali férovo. Napriek tomu prajeme Nikolovi veľa šťastia."

Foto

Tvorivý stredopoliar priznal, že jeho cieľom je pravidelne nastupovať v základnej zostave. V tíme pozná viacero hráčov, predovšetkým bývalých spoluhráčov z VSS Vancáka, Trebuňáka, Gregu či Bavoľára. "Myslím si, že vo Vyšnom Opátskom mám väčšiu šancu, aby som pravidelne hrával. Cítil som, že v Lokomotíve na jar nedostanem veľa šancí. Dnes neviem, čo prinesie budúcnosť, s trénerom Rusnákom a s hráčmi si podáme ruky a uvidíme, čo bude ďalej. Momentálne sa doťahujú detaily môjho hosťovania. Verím, že v Opátskom budem hrávať a pomôžem tímu svojimi výkonmi zabojovať o postup do druhej ligy," nechal sa počuť Nikola Ristovski, ktorý napriek netradičnému odchodu z klubu praje Lokomotíve len to najlepšie: "Loky má kvalitný tím, dobrého trénera a veľmi zaujímavé tréningy. Určite sa umiestni v prvej trojke druhej ligy. Myslím si, že Lokomotíva môže zabojovať i o postup do Fortuna ligy."

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.