Štart jarnej časti sa opäť odkladá, s Trebišovom až v apríli

Ďalšia zmena plánu. Po tom, čo sa minulý týždeň kompletne preložilo úvodné jarné kolo II. ligy, rozhodlo sa vedenie súťaže upraviť aj program druhého jarného kola. V poradí 19. kolo sa taktiež preložilo, výnimkou je zápas Žiliny B s Novým Mestom, ktorý sa v nedeľu 11. marca odohrá v pôvodnom termíne, keďže pod Dubňom je umelý trávnik.

Lokomotíva Košice mala v piatok od 14.30 h hostiť na domácej pôde v Družstevnej pri Hornáde Slavoj Trebišov. Aktuálne počasie a poveternostné podmienky spôsobili, že ani v Družstevnej hracia plocha nie je v stopercentnom stave, rovnako ako na ďalších druholigových štadiónoch. Vedenie súťaže sa preto rozhodlo celý program presunúť na utorok, resp. stredu 10. a 11. apríla 2018.

"Keďže v ostatných dňoch mrzlo, trvávnik sa nestihol rekultivovať. To sa môže až vtedy, keď sú teploty niekoľko dní po sebe nad nulou. V Družstevnej pri Hornáde sú teploty dlhodobo mínusové, podklad je tvrdý ako betón, teraz začalo pršať. Zápas na takomto teréne by bol pre hráčov rizikový," opísal súčasný stav športový riaditeľ Loky Róbert Jano st.

Úvodný zápas jarnej časti tak nakoniec Lokomotíva odohrá až v sobotu 17. marca na pôde predposledného KFC Komárno.

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.