Na jarnú časť sme sa naladili víťazne

V generálke pred odloženým štartom jarnej časti druhej ligy zvíťazili futbalisti Lokomotívy Košice nad bojovným treťoligistom z Lipan na jeho pôde 3:1. Modro-bieli podali skvelý výkon v ofenzíve a pozitívne sa tak naladili na blížiaci sa prvý súťažný zápas v novom kalendárnom roku proti Trebišovu.

Naši chlapci predviedli počas celého stretnutia viacero vydarených akcií, ktoré "smrdeli" gólom. V prvom polčase trafili do žrde Gáll i Lukáš Tóth, gól sa ale podarilo streliť až netradičnému strelcovi, stopérovi Róbertovi Cicmanovi, ktorý po dobrej štandardke od Pavúka hlavou prekonal domáceho gólmana.

Ďalšie góly padali až po zmene strán. Lokomotíva sa tlačila do brány súpera, do troch šancí sa dostal striedajúci Človečko, aktívny bol i Patrik Zajac, ktorý v polčase nahradil na trávniku útočníka Róberta Jana. Práve náš kapitán v 55. minúte zvýšil na 2:0 v náš prospech, keď zužitkoval presný center z kopačky Lukáša Tótha. V 80. minúte podnikol bravúrne sólo Boris Gáll, ktorý obišiel prakticky celú defenzívu domácich a strelou okolo gólmana upravil na 3:0 pre Lokomotívu. Čestný úspech zaznamenal za Lipany v záverečných sekundách duelu, po chybe v našej defenzíve, bývalý hráč Loky Radoslav Kamenec. Bezprostredne po jeho presnom zásahu hlavný rozhodca odpískal koniec duelu.

Najbližší zápas odohrajú zverenci trénera Rusnáka v rámci 19. kola II. ligy v piatok 9. marca o 14.30 h v Družstevnej pri Hornáde proti Slavoju Trebišov.

ŠK Odeva Lipany - FC Lokomotíva Košice 1:3 (0:1)
Góly: 90.+ Kamenec - 25. Cicman, 55. Zajac, 80. Gáll

FCL: Bréda - M. Tóth, Pavúk, Cicman, Cmarko (46. Kuľha) - Hovančík, Kolek (46. Človečko) - Gáll, Grohoľ (60. Terpaj), L. Tóth - Jano (46. Zajac)