Peter Terpaj nominovaný do reprezentácie!

Skvelá správa. Odchovanec Lokomotívy Košice Peter Terpaj sa ocitol v 23-člennej nominácii trénera slovenskej reprezentácie do 18 rokov Milana Malatinského na kontrolný zraz, ktorý sa koná od nedele 4. marca do stredy 7. marca v Senci. Loky tak bude mať po dlhých rokoch zástupcu v národnom tíme Slovenska!

Osemnásťročný ofenzívny záložník sa informáciu o premiérovej pozvánke do reprezentácie dozvedel počas stredajšieho tréningu. Oznámil mu ju tréner Albert Rusnák spolu so športovým riaditeľom Róbertom Janom st. "Je to pre mňa veľká pocta. Nečakal som to, bol som zaskočený, keď mi to pán tréner oznámil. V príprave som makal a oplatilo sa. Dúfam, že sa na zraze ukážem v dobrom svetle," rozhovoril sa Peter Terpaj, ktorý je v nominácii jediným zástupcom druhej ligy. Ocitol sa tak medzi hráčmi Slovana Bratislava, Žiliny, Trenčína, Ružomberka či Nitry: "Zatiaľ som bol iba vo východoslovenských výberoch, takže osobne žiadneho z nominovaných chlapcov nepoznám. Samozrejme, poznám mená ako Gerebenits, Strachan a ďalší, no nie osobne."

Talentovaný ofenzívny záložník trénuje s Lokomotívou už od septembra. Na jar ešte bude hrávať v staršom doraste, no existuje šanca, že mu tréner Rusnák dá šancu i v A-tíme. "Je to veľký rozdiel trénovať s dorastom a s mužmi. Dáva mi to veľmi veľa. Z hráčov si najviac beriem hlavne od Kamila Karaša, hoci v zime kvôli zraneniu veľa netrénoval. Samozrejme, v tíme sú i ďalší výborní hráči, no Kamil hráva na poste, ktorý obľubujem, takže sa snažím čo-to od neho odkukať," prezradil Terpaj.

Foto

Napriek tomu, že v mladom veku už trénuje s "áčkom" a teraz prišla aj nominácia do národného tímu, odchovanec Lokomotívy Košice zostáva nohami pevne na zemi: "Verím, že sa dostanem aspoň na lavičku A-tímu na nejaký druholigový zápas. Idem ďalej krok po kroku, budem tvrdo makať a čo má prísť, to príde."

"Peter je ročník narodenia 2000, má teda pred sebou ešte rok a pol v staršom doraste, no má svoje kvality. V A-tíme sa nestratil, v prípravných dueloch ho bolo cítiť, dokázal sa dostať do zakončenia, čo je veľmi pozitívne. Treba s ním ale pracovať opatrne. Počas mojej trénerskej kariéry som už zažil viacero hráčov, ktorí to nakoniec nedotiahli do mužského futbalu. Potenciál má veľký, ukázal ho aj v prípravných zápasoch. Teraz je na nás a hlavne na ňom, ako sa nám ho podarí vyšperkovať. Ide o to, čo on odovzdá futbalu, futbal mu to všetko vráti. Budeme sa na neho maximálne sústrediť, pretože by to mohla byť naša prvá hviezdička z vlastnej liahne," povedal na adresu talentovaného Terpaja tréner Albert Rusnák.

Nominácia SR U18 na kontrolný zraz v Senci:
BRANKÁRI
Martin Trnovský (Slovan Bratislava)
Ivan Krajčírik (MFK Ružomberok)
Richard Ludha (Železiarne Podbrezová)

OBRANCOVIA
Jakub Párkaň (AS Trenčín)
Marián Pišoja (AS Trenčín)
Adam Čech (Slovan Bratislava)
Alex Holub (MFK Ružomberok)
Mário Strachan (1. FC Tatran Prešov)
Róbert Kóša (FC Nitra)
Lukáš Kučera (FK Senica)
Matúš Vojtko (MFK Zemplín Michalovce)
Matúš Mader (MFK Karviná)

STREDOPOLIARI
Miroslav Gono (AS Trenčín)
Jakub Kadák (AS Trenčín)
Samuel Habodasz (Slovan Bratislava)
Patrik Haramia (Slovan Bratislava)
Matúš Kmeť (MFK Ružomberok)
Peter Šútorík (FC Nitra)
Dominik Saxa (MFK Zemplín Michalovce)
Samuel Suľa (MŠK Žilina)
Peter Terpaj (FC Lokomotíva Košice)

ÚTOČNÍCI
Dominik Martišiak (FK Senica)
Roland Gerebenits (MŠK Žilina)

Náhradníci:
BRANKÁR
Denis Chudý (AS Trenčín)

OBRANCOVIA
Martin Petro (AS Trenčín)
Martin Majling (Slovan Bratislava)
Oliver Mihalík (1. FC Tatran Prešov)
Aurel Dávidík (Spartak Trnava)

STREDOPOLIARI
Michal Petráš (AS Trenčín)
Denis Potoma (Slovan Bratislava)
Nicolas Pochylý (Slovan Bratislava)
Marek Mišenko (DAC 1904 Dun. Streda)
Ján Krkoška (MŠK Žilina)
Kristián Ratica (MFK Karviná)

ÚTOČNÍK
Marko Kelemen (DAC 1904 Dun. Streda)

Realizačný tím:
Hlavný tréner: Milan Malatinský
Asistent trénera: Marek Bažík
Tréner brankárov: Tomáš Čechovič
Lekár: Jozef Mada
Masér: Matej Chrenko 
Technický vedúci: Michal Vengloš

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.