Róbert Jano: Cieľom je prvá trojka, moderný futbal a plný štadión

S jesennou časťou i so zimnou prípravou vyslovil športový riaditeľ Lokomotívy Košice Róbert Jano st. spokojnosť. Verí, že rovnako bude môcť hodnotiť sezónu i po poslednom 30. kole. Na tlačovej konferencii pred štartom jarnej časti druhej ligy sa jeden z čelných predstaviteľov nášho klubu rozhovoril o zmenách v kádri, o trénerovi Rusnákovi, o mládeži či o najbližších cieľoch.

O zimnej príprave...
"Prípravu sme odštartovali 8. januára. Bola vyskladaná na základe požiadaviek pána trénera. Absolvovali sme ju v domácich podmienkach, no odohrali sme veľmi kvalitné prípravné zápasy, či už v Maďarsku, alebo na Slovensku proti našim prvoligistom. Tieto zápasy ukázali našu silu a kvalitu. Jediným malým mínusom je zatiaľ naša neefektivita, resp. fakt, že po výbornej hre nedokážeme duel doviesť do víťazného konca. Trápili nás však aj nejaké zdravotné problémy, ktoré ale k tomu patria. Touto cestou by som tiež rád poďakoval aj ľuďom, bez ktorých by príprava neprebehla tak hladko. Ďakujem Martinovi Joščákovi a spoločnosti Aston Canteen, Michalovi Škrekovi a spoločnosti Andiamo a Vladimírovi Švigarovi a spoločnosti Slamený dom. Títo páni nám nezištným spôsobom pomohli, aby sme tie dva mesiace zimnej prípravy absolvovali ako profesionálne mužstvo. Ďakujem im za nás všetkých."

Foto

O zmenách v kádri...
"K dnešnému dňu sú administratívne dotiahnuté všetky prestupy a hosťovania smerom k nám. To znamená, že sme na prestup získali trojicu Hovančík, Grohoľ, Jano a na hosťovanie Hirjaka. Takisto sú dotiahnuté hosťovania Miša Beliho do Kechneca a Jakuba Straku do Vranova nad Topľou."

O trénerovi Rusnákovi...
"Minulý týždeň sme s pánom trénerom Rusnákom predĺžili zmluvu až do roku 2021. Je to prejav spokojnosti s jeho prácou, aj s vývojom udalostí a chodu klubu pri mládeži. Myslím si, že je to aj taký odkaz o stabilizácii klubu a o tom, že ciele, ktoré prezentujeme, berieme vážne a ideme za tým, aby sme ich splnili."

O mládeži...
"Došlo k niekoľkým zmenám, no najzásadnejšou je, že trénerom výberu do 17 rokov sa stal pán Jozef Hajduk. Na základe dohody sme spojili do tréningového procesu družstvá U16 a U17. Už teraz sa to ukazuje ako správne rozhodnutie. Máme pokope vyše tridsať mladých futbalistov v kvalitnom tréningovom procese, na ktorý dozerá i šéftréner Albert Rusnák. V prípravnom období sme každému družstvu umožnili minimálne jeden medzinárodný kontakt. Veľmi dobre si vedie naša "pätnástka", ktorá toho absolvovala o niečo viac. Rovnako ako pri A-tíme sme stavili na kvalitu, aby U15 hrala proti prvoligovým súperom a tímom zo zahraničia. Počas Veľkej noci navyše "pätnástka" absolvuje vážny zahraničný turnaj v Taliansku a "sedemnástka" pocestuje v máji na turnaj do Chorvátska. Ďalej pracujeme s mládežou na školách, pokračujeme i vo vzdelávaní našich trénerov. Od augusta sme čakateľmi na Útvar talentovanej mládeže. V klube sa robí všetko pre to, aby sa výbery U15 a U13 dostali do prvej ligy."

Foto

O cieľoch...
"Bol by som rád, ak by sa mi splnilo to, čo sa mi splnilo na jeseň. Stále tvrdím, že sme vyhrali jesennú časť, s čím nikto nerátal. Pre mňa bolo okrem toho nesmierne dôležité, že sme v zápase s Popradom mali plné hľadisko. To je to, k čomu smeruje naša práca. Chceme hrať atraktívny, ofenzívny, moderný futbal, ktorý pritiahne divákov do Družstevnej, do Košíc, do Moldavy, či do akéhokoľvek iného mesta. Môžem povedať, že aj v Spišskej Novej Vsi na nás prišiel veľmi slušný počet divákov. A to je pre mňa aj teraz jeden z hlavných cieľov. Na jeseň sa nám to splnilo, verím, že na jar sa to zopakuje, a že budeme mať opäť plný štadión. Samozrejme, bol by som tiež veľmi šťastný, ak by sa nám v súťaži podarilo skončiť do tretieho miesta. Všetko ďalšie je dnes v rovine teórie."

O termíne domácich zápasov...
"Naďalej budeme hrať  naše domáce zápasy v piatky. Výnimkou je duel 28. kola proti Liptovskému Mikulášu, kde sme už požiadali o presunutie zápasu na sobotu. Pred týmto stretnutím nás totiž čaká anglický týždeň, potrebujeme preto aspoň o jeden deň viac na regeneráciu. Piatky sa nám ale osvedčili a nehodláme to meniť."

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.