Patrik Zajac: Trinástka je moje šťastné číslo, zabojujeme o prvé miesto

S veľkým odhodlaním a chuťou vstúpi do jarnej časti nestarnúci kapitán Lokomotívy Košice Patrik Zajac. Rýchlonohý krídelník pôsobí v našom klube už tri roky a nemalou mierou sa pričinil o posledné úspechy. Sníva však o ďalších vysokých métach.

Tridsaťdvaročný záložník má za sebou už množstvo zimných príprav, tú poslednú si ale pochvaľuje. "Príprava nám ubehla pomerne rýchlo, zvlášť vďaka tomu, že sme trénovali modernými metódami, čo je z nášho pohľadu plus. Človek to vníma úplne ináč, keď sa trénuje predovšetkým s loptou a nie bez nej. Toto bolo naozaj výborné," pochválil "Zajo" prístup trénera Alberta Rusnáka a jedným dychom dodal: "Za celý tím sa chcem touto cestou poďakovať vedeniu klubu a trénerom za  prípravu, kvalitné zápasy i následnú regeneráciu."

Mužstvo v zime neprešlo veľkou obmenou, hoci menším zmenám v kádri sa nevyhlo. "Nejakí hráči odišli, prišli namiesto nich noví, dokonca aj jeden staronový (Róbert Jano, pozn.). Podľa mňa máme kvalitný tím, navyše sme si sadli nielen futbalovo, ale i ľudsky, čo je podľa mňa nesmierne dôležité. Už sa nevieme dočkať prvého zápasu. Žiaľ, úvodné kolo nám odložili, takže si na súťažný duel ešte musíme počkať, no na druhej strane, jar odštartujeme na domácej pôde, čo je pre nás plus," zamyslel sa bývalý hráč Moldavy, Šale, Bardejova, Liberca, Vlašimu či Táborska.

Foto

Cieľom vedenia klubu je udržať sa v najlepšej trojke druhej ligy, no kapitán mužstva má ešte vyššie méty. "Na jar odohráme trinásť zápasov, trinástka je moje šťastné číslo. Verím, že nám prinesie šťastie a vybojujeme postup do prvej ligy. Dúfam, že nám k tomu dopomôžu i naši fanúšikovia, ktorých by som rád pozval na úvodný zápas proti Trebišovu. Ďakujeme im za doterajšiu priazeň," uzavrel Patrik Zajac.

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.