O tesnej prehre s Kisvárdou rozhodol pokutový kop

Predposledný zápas v rámci zimnej prípravy pred štartom jarnej časti druhej ligy odohrali futbalisti Lokomotívy Košice na pôde druhého tímu priebežného poradia druhej maďarskej ligy Kisvárdy FC.

Zápas sa hral na prírodnej tráve, pre nášho súpera zároveň išlo o generálku pred štartom druhej maďarskej ligy, v ktorej sa na budúcu nedeľu predstaví na pôde Zalaegerszegu.

Loky začala proti horúcemu ašpirantovi na postup do najvyššej maďarskej súťaže nebojácne a už v 8. minúte mal veľkú šancu Boris Gáll, po individuálnej akcii ale mieril tesne vedľa. Znovu sa potvrdilo staré známe nedáš - dostaneš. V 13. minúte domáci zahrali rukou, akcia však ďalej pokračovala a po diskutabilnom faule brankára Fabiniho hlavný arbiter odpískal jedenástku, ktorú premenil Oláh. Vyrovnaný ofenzívny futbal pokračoval aj v ďalších minútach, vo veľkej šanci sa tesne pred koncom úvodného dejstva ocitol opäť Boris Gáll, no trafil len do domáceho brankára.

Aj druhý polčas priniesol viacero zaujímavých momentov, Lokomotíva v závere vrhla všetky sily do ofenzívy v snahe vyrovnať skóre, no aj druhý gólman Kisvárdy odolal. Maďarský celok sa tak po víťazstve 1:0 pozitívne naladil na blížiaci sa štart tamojšej druhej ligy.

Zverenci trénera Alberta Rusnáka sa najbližšie predstavia v poslednom prípravnom zápase v stredu 21. februára o 14.30 h v Moldave nad Bodvou, kde si v generálke pred štartom 2. ligy zmerajú sily s Rimavskou Sobotou.

Kisvárda FC - FC Lokomotíva Košice 1:0 (1:0)
Gól: 13. Oláh (PK)

Kisvárda: Zoldesi (Cserepko) - Vári B. (Rjasko), Izing (Zanko), Papucsek (Kovácsréti) - Lucas (Délczeg) - Melnik (Hej), Oláh G. (Strestík), Misic (Oltean), Protics (Heffler N.) - Ilcs (Horváth Z.), Gosztonyi (Lukács R.)

FCL: Fabini - Cmarko, Kuľha, Cicman, Pavúk - Hovančík (58. Ristovski), Kolek, Grohoľ - L. Tóth (70. Harvila), Jano, Gáll
Náhradníci: Buchlák, Martoňák, Človečko