Vo štvrtom zápase zimnej prípravy sa futbalisti Lokomotívy Košice predstavili na umelom trávniku v Prešove, kde si zmerali sily s domácim Tatranom. Fortunaligistovi boli zverenci trénera Rusnáka viac než vyrovnaným súperom. Kapitán Patrik Zajac nepremenil pokutový kop, a hoci sme sa následne dostali do vedenia, duel sa napokon skončil nerozhodne 1:1.

Lokomotíva nastúpila bez trojice Karaš (zranenie), Človečko a Harvila (obaja choroba). Prvoligového súpera sa naši chlapci nezľakli a od úvodu s ním hrali vyrovnanú partiu. Dominovali však pozorné defenzívy, v prvom polčase gól nepadol.

Po zmene strán hráči Loky zvýšili aktivitu. Do veľkej šance sa po nahrávke od Grohoľa dostal Róbert Jano, pri zakončení bol však faulovaný a hlavný rozhodca správne odpískal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil kapitán Patrik Zajac, trafil však len do pravej žrde Slančíkovej brány. Za zlepšený výkon však predsa prišla odmena, v 74. minúte sa na dvakrát presadil Michal Grohoľ - 0:1! Tesné vedenie sa nám ale nepodarilo udržať, o päť minút neskôr vyrovnal na 1:1 Dominik Jacko. V závere mali ešte veľkú príležitosť domáci, Miloš Bréda, ktorý odchytal celý duel, ale parádnym zákrokom mužstvo podržal.

Foto

"Z môjho pohľadu sme odohrali slušný zápas. Dva týždne nacvičujeme prechodovú fázu po získaní lopty, dnes tam opäť boli situácie 4 na 3, resp. 5 na 4, ktoré sme nevyriešili ideálne. Potrebujeme tieto situácie zvládať, pretože takéto detaily rozhodujú zápasy. My sme dnešný duel mohli vyhrať, no práve tieto detaily sme nezvládli. Nasadenie hráčov bolo v poriadku, potrebujeme však naďalej pracovať na zlepšení prechodovej fázy. Ale bol to celkom slušný test. Jedna partia hráčov si zahrala dlhšie, druhá dostala priestor na dvadsať minút. V Maďarsku to zasa pretočíme, aby boli všetci hráči dostatočne vyťažení," zhodnotil remízu s účastníkom Fortuna ligy tréner Lokomotívy Albert Rusnák.

Hoci sa hral len prípravný  zápas, východniarskemu derby nechýbali emócie ani ostré strety. "Tieto zápasy bývajú vyhecované, patrí to k tomu. Ja stále hovorím, že pre nás neexistujú prípravné stretnutia, chalanom opakujem, že každý zápas je dôležitý. V príprave hráme proti kvalitným protivníkom, vďaka čomu sa dobre pripravíme na ťažkých trinásť jarných kôl. V lige totiž v každom dueli o niečo pôjde, budeme hrať s tímami bojujúcimi buď o špicu, alebo o záchranu. Zápas s Prešovom preto splnil účel, mal svoje tempo, bolo to OK," dodal Rusnák a na margo aktuálneho zdravotného stavu kádra na záver poznamenal: "Kamil Karaš netrénuje už tri mesiace, čo je dosť, vzhľadom na to, že nemal ani operáciu. Pre mňa ako trénera to nie je príjemná situácia. Človečko má teploty, za pár dní by mal byť v poriadku. Harvila je po zranení, teraz takisto ochorel, no už s nami trénoval. Myslím si, že sa tiež čoskoro znovu pripojí k mužstvu."

Foto

Najbližšie sa hráči Loky predstavia v akcii už v sobotu 3. februára o 13.00 h na pôde maďarského druholigistu Kazincbarcikai SC.

1. FC Tatran Prešov - FC Lokomotíva Košice 1:1 (0:0)
Góly: 79. D. Jacko - 74. Grohoľ

Prešov: Talian - Kačala, Prikryl, Luberda (K), Bartek - Keresteš - Petko, Sedlák, A. Leško - Streňo, Špyrka
Striedali: Slančík, Haladej, Grejták, Kraľovič, Grešák, Udeh, Katona, D. Jacko, Vaculík, Dzurík

FCL: Bréda - M. Tóth, Cicman, Pavúk, Hirjak - Hovančík - Zajac (K), Ilinjo, Grohoľ, Gáll - Jano
Striedali: Martoňák, Terpaj, Kolek, L. Tóth, Kuľha, Stropkay, Ristovski, Cmarko

Program zostávajúcich prípravných zápasov FC Lokomotíva Košice počas zimnej prípravy 2017/2018:
3. február o 13.00 h: Kazincbarcikai SC (HU - 2. liga) - FC Lokomotíva Košice
10. február: MFK Zemplín Michalovce (FL) - FC Lokomotíva Košice
18. február o 13.00 h: Kisvárda FC (HU - 2. liga) - FC Lokomotíva Košice
21. február o 14.30 h: FC Lokomotíva Košice - MŠK Rimavská Sobota (3. liga) - v Moldave nad Bodvou