Róbert Dický odchádza do Rakúska: Loky budem držať palce!

Obranca Róbert Dický opúšťa Lokomotívu Košice. Dvadsaťdvaročný defenzívny univerzál, ktorý zvyčajne nastupuje na poste ľavého obrancu alebo stopéra, sa dohodol na osemnásťmesačnom kontrakte s rakúskym treťoligistom SV Horn.

Rodák zo Sniny zamieril do Lokomotívy v lete 2016. Pred tým pôsobil aj v Podbrezovej a vo Zvolene. Za rok a pol sa prepracoval do základnej zostavy, tréneri ťažili predovšetkým z jeho ľavačky, vďaka čomu často zahrával i štandardné situácie. Prestup v zime neplánoval. "Udialo sa to veľmi rýchlo, zástupcovia SV Horn kontaktovali môjho manažéra a predostreli mi ponuku. Bol som milo prekvapený ich záujmom, o to viac, že hlavnú rolu v tom zohral tréner Jancker, ktorý ma chcel získať do svojho tímu," rozhovoril sa v rozlúčkovom interview Róbert Dický, ktorého v Horne povedie legenda mníchovského Bayernu a niekdajší 33-násobný nemecký reprezentant Carsten Jancker.

Foto

Robo sa v tíme stretne i s krajanom Matúšom Pauknerom. "Podpísal som profesionálnu zmluvu na rok a pol. Čas ukáže, či to bolo správne rozhodnutie, no momentálne považujem tento krok za výrazný v mojej kariére. Predsa len, o zahraničnom angažmáne sníva väčšina futbalistov. Fakt, že v tíme už pôsobí Matúš Paukner mi možno pomôže rýchlejšie si zvyknúť na nové prostredie," pochvaľuje si dobre stavaný obranca. A napriek tomu, že do Rakúska sa teší, Lokomotíva sa mu neopúšťa ľahko: "Samozrejme, že nie. V Loky som sa udomácnil, spoznal som ľudí, ktorí mi prirástli k srdcu. Určite s nimi budem i naďalej v kontakte a budem im držať prsty, aby pre Lokomotívu vybojovali prvú ligu. Tento klub si to zaslúži."

Za rok a pol zažil Dický v modro-bielom drese množstvo pozitívnych momentov, jeden mu však navždy utkvie v pamäti. "V Loky som vyrástol, a to nielen futbalovo, ale i ľudsky. Najradšej budem spomínať na zápas so Sereďou a môj víťazný gól z 93. minúty," prezradil a jedným dychom načrtol, s akými ambíciami cestuje do Hornu: "Klub sa po jeseni nachádza na čele tretej regionálnej ligy Východ, jeho ambíciou je postup do vyššej súťaže. Tréner Jancker so mnou počíta na post stopéra, v prípade potreby ale môžem zaskakovať i na ľavom kraji obrany. Verím, že sa mi podarí prepracovať sa do základnej zostavy. Na záver chcem poďakovať Lokomotíve Košice za možnosť hrať za jej farby, ďakujem trénerovi a realizačnému tímu za dôveru a fanklubu sa podporu."

Foto

"Robovi Dickému želáme v novom pôsobisku veľa úspechov, rozišli sme sa s ním v dobrom. Je to ďalší dôkaz toho, že v Lokomotíve odvádzame dobrú robotu, keď sa hráč z nášho tímu ocitne v hľadáčiku zahraničného klubu," okomentoval presun Dického z Loky do Hornu športový riaditeľ Róbert Jano st.

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.