Tréneri Rusnák a Miklušičák prijatí na štúdium Euro Pro a Euro A licencie

Skvelé správy nielen pre dvojicu trénerov, ale i pre náš klub. Hlavný kormidelník A-mužstva Albert Rusnák a kouč starších žiakov U15 Milan Miklušičák úspešne absolvovali testy a boli prijatí na štúdium Euro Pro, resp. Euro A licencie.

Albert Rusnák sa uchádza o najvyššiu trénerskú licenciu Euro Pro. Momentálne je pred ním dvojročné štúdium, po ktorom prídu na rad ďalšie skúšky a diplomová práca. "Vo februári máme prvý dvojdňový zraz, akési školenie, kde nás oboznámia s tým, ako to bude prebiehať," prezradil 44-ročný kormidelník druholigového tímu Lokomotívy Košice, ktorého správa o prijatí na štúdium nesmierne potešila: "Samozrejme, človek sa chce neustále vzdelávať a mať tú najlepšiu licenciu. Umožní mi to ďalej napredovať v mojej trénerskej kariére. Som za to veľmi rád. Verím, že tie dva roky ubehnú rýchlo, a že štúdium úspešne dokončím. Čakajú nás zaujímavé hodiny, stáže, stretnutia. Vnímam to ako posun vo svojej kariére."

Pozitívnu správu sa dozvedel tiež dnešný oslávenec Milan Miklušičák, ktorý v utorok 30. januára oslávil 37. narodeniny. Trénera U15 prijali na ročné štúdium druhej najvyššej trénerskej licencie Euro A do Bratislavy. "Úspešne som absolvoval test. Keďže som hrával druhú najvyššiu súťaž, nemusel som ísť na praktické skúšky. Som rád, že som sa tam dostal, pomôže mi to v škole i v klube. Každá takáto skúsenosť je v prospech samotných trénerov, ale i klubov, v ktorých pôsobia. Budem sa stretávať s inými trénermi, určite príde aj niekto z reprezentácie. Bude to opäť niečo nové, teším sa, že získam ďalšie skúsenosti," nechal sa počuť Miklušičák.

Obom našim trénerom gratulujeme k úspešnému absolvovaniu testov a držíme palce v náročnom štúdiu!

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.