Ladislav Hirjak si pochvaľuje partiu, pobije sa o miesto v zostave

Po Jurajovi Hovančíkovi, Michalovi Grohoľovi a Róbertovi Janovi ml. je štvrtou zimnou posilou Lokomotívy Košice aj Ladislav Hirjak. Rýchlonohý krajný bek prišiel do nášho tímu z treťoligového Lučenca na dvojtýždňovú skúšku, počas ktorej presvedčil trénerov o svojich kvalitách. V Lokomotíve bude hosťovať do konca aktuálnej sezóny.

Tréner Albert Rusnák už skôr avizoval, že potrebuje vystužiť ľavý kraj defenzívnej formácie. "Od Hirjaka chcem, aby vytvoril dobrú konkurenciu Dickému, pretože ten počas jesene necítil tlak. Potrebujeme, aby aj jeho výkonnosť stúpala. Pobijú sa o flek," povedal hlavný kouč pred štartom zimnej prípravy.

Dvadsaťdvaročný rodák z Lučenca pôsobil od roku 2012 v MFK Košice. Cez juniorské kategórie a B-tím sa prepracoval až do "áčka", jeho rozlet ale pribrzdilo nešťastné zranenie pravého kolena, ktoré ho z hry vyradilo na osem mesiacov. Po zániku VSS sa vrátil do rodného mesta, na jeseň patril ku kľúčovým postavám Novohradu Lučenec, ktorý je na čele 3. ligy Stred. Napriek tomu sa rozhodol pre návrat do Košíc, minimálne do leta si na seba bude obliekať dres Lokomotívy.

Foto

"Komunikoval som so športovým riaditeľom pánom Janom, prišiel som do Loky na dvojtýždňovú skúšku. Som rád, že som na nej uspel a na jar budem v klube hosťovať," prezradil bezprostredne po spečatení dohody o hosťovaní Ladislav Hirjak a na margo Lučenca, ktorý má za sebou vydarenú jeseň, dodal: "Darilo sa nám, skončili sme prví v tabuľke, prehrali sme len dva zápasy. Mne to vyhovovalo, bol som po dlhodobom zranení kolena, takže som sa dobre rozohral. Teraz sa cítim byť ešte silnejší. Lučenec ale nemá postupové ambície, preto som sa obzeral po niečom inom."

Zdravotné problémy sú definitívne fuč, Hirjak na jeseň pravidelne nastupoval v základnej zostave, nechýbal ani v úvodných troch zápasoch zimnej prípravy Lokomotívy pred jarnou časťou sezóny 2017/2018. Kabína ho medzi seba prijala bez problémov.

Foto

"Partia je super, väčšinu chalanov som už poznal, predsa len, v Košiciach som siedmy rok. Verím, že som dobre zapadol, a že nám to spolu bude klapať," zaželal si rýchlonohý ľavý bek, ktorého cieľ je jasný: "Pobijem sa o miesto v základnej zostave. Verím, že budem hrávať. Viem, že post ľavého obrancu patril Robovi Dickému, uvidíme, ako to teda dopadne. Sme kamaráti, napriek tomu, že bojujeme o pozíciu, vychádzame spolu bez problémov. Dôležitý je tímový úspech."

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.