Vysokoškolák Róbert Cicman: Namiesto tréningu zápočet

Na úvodný zraz zimnej prípravy dorazil medzi prvými, ako jediný však v ruke nemal tašku s tréningovým oblečením. Kopačky nahradila slušná obuv, mikinu zasa štýlový kabát. Skúsený obranca Róbert Cicman dostal od trénerov voľno, no nie bezdôvodne. V čase tréningu mal školské povinnosti.

Druhák na Technickej univerzite v Košiciach a budúci geodet bude mať v najbližších týždňoch poriadne nabitý program. Okrem dvojfázových tréningov ho v škole čaká až sedem skúšok. Úvodný zápočet mal v čase prvého zimného tréningu Lokomotívy. "Do jednej v noci som študoval, verím, že to bude stačiť," zaželal si "Cico" s úsmevom na tvári.

Zimných príprav už 33-ročný stopér absolvoval množstvo, úprimne preto hovorí: "Nijako špeciálne sa na zimnú zaberačku neteším, asi ako každý futbalista. Dobre však vieme, že ju musíme absolvovať, aby sme boli dostatočne pripravení a aby sme mohli vyhrávať. Predsa len, v počasí, aké momentálne u nás panuje, je to oveľa príjemnejšie. Veď pred rokom o takomto čase bolo mínus desať stupňov, čo nebolo príjemné pre naše kĺby a zdravie. Teraz je päť stupňov, bude sa trénovať ľahšie."

Odchovanec košického futbalu si cez sviatky patrične oddýchol v kruhu rodiny, záver roka privítal v Stratenej. Verí, že i v roku 2018 sa Lokomotíve bude dariť, a to aj vďaka novým posilám. "S chalanmi sa poznám, hrali sme proti sebe, resp. i spolu, so zoznamovaním sa teda nebude problém. Uvidíme, ako nám pomôžu na ihrisku. Musíme sa čo najskôr zohrať, potom budeme múdrejší," dodal na záver Robo Cicman, ktorý následne odišiel za školskými povinnosťami. Držíme palce!  

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.