Ladislav Hirjak prichádza na skúšku

Lokomotíva Košice ešte nemá uzavretý káder pre jarnú časť sezóny 2017/2018. Po tom, ako mužstvo opustila dvojica František Vancák - Lukáš Horváth a posilnilo ho duo Michal Grohoľ - Juraj Hovančík, črtá sa i príchod ďalšej posily do defenzívy.

Na dvojtýždňovú skúšku k nám prichádza krajný obranca, resp. stredopoliar Ladislav Hirjak. Dvadsaťdvaročný odchovanec lučeneckého futbalu pôsobil v dorasteneckom veku v FC VSS. V rozlete ho pribrzdilo nepríjemné dlhodobé zranenie, z ktorého sa už ale vystrábil. Od leta 2017 pôsobí v tíme lídra III. ligy Stred ŠK Novohrad Lučenec. Na jeseň bol stabilnou súčasťou mužstva, odohral 1164 minút.

"Ladislav Hirjak k nám prichádza na dvojtýždňovú skúšku so súhlasom jeho klubu ŠK Novohrad Lučenec. V pondelok nastúpi do zimnej prípravy. Na jeseň sme pozorne sledovali jeho výkony, rozhodli sme sa mu dať šancu. V prípade, že na skúške uspeje, mohol by vystužiť ľavý kraj našej defenzívy. Ide o ofenzívneho a dynamického obrancu, ktorý je vzhľadom na svoj vek prísľubom i do budúcnosti," priblížil športový riaditeľ Lokomotívy Róbert Jano.

Zimnú prípravu odštartujú zverenci trénerského dua Rusnák - Džubara v pondelok 8. januára.

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.