Ďalšou novou tvárou Juraj Hovančík

Po tom, ako sme vám vo štvrtok priniesli informáciu o nadviazaní spolupráce so stredopoliarom Michalom Grohoľom, je tu ďalšia skvelá správa. Do tímu Alberta Rusnáka dnes pribudol defenzívny univerzál Juraj Hovančík.

Dobre stavaný futbalista dokáže hrať na poste defenzívneho záložníka i stopéra, k čomu ho predurčujú i jeho fyzické predispozície (188 cm). S futbalom začínal v Lipanoch, odkiaľ prestúpil do FC VSS Košice. Neskôr pôsobil v českom klube MFK Frýdek-Místek i v Podbrezovej, no v lete 2015 sa opäť vrátil do VSS. Pred rokom sa upísal prvoligovému Tatranu Prešov, za ktorý vo Fortuna lige nastúpil do dvanástich stretnutí, okrem toho hrával za "béčko" zeleno-bielych v tretej lige.

"Je to hráč, ktorého netreba nijako zvlášť predstavovať. Skúsený futbalista, použiteľný na poste stopéra i defenzívneho záložníka. V minulosti bol mládežníckym reprezentantom, má dostatok skúseností i z najvyššej súťaže. Vzhľadom na odchody Horvátha a Vancáka sme potrebovali vystužiť zadné rady. Juraj Hovančík s Lokomotívou v minulosti už dvakrát "koketoval", do tretice to vyšlo a dohodli sme sa," priblížil priebeh rokovaní športový riaditeľ Lokomotívy Košice Róbert Jano.

"V lete som bol v kontakte s trénerom Rusnákom, týždeň som trénoval s Loky, keďže s Prešovom sme sa nevedeli dohodnúť na zmluve. Mal som ponuku aj zo západného Slovenska, no napokon som sa rozhodol zostať v Tatrane. Zo začiatku som nemohol hrať, pretože sa naťahoval môj prestup z FC VSS, neskôr veci ohľadom zmluvy. Keď som už bol v kádri, vymenil sa tréner a asi som nebol prioritou pre pána Kovalca. Trochu ma to sklamalo, pretože som čakal, že v Prešove budem stabilnou súčasťou A-tímu. Koncom novembra som sa opäť stretol s trénerom Rusnákom, povedali sme si nejaké veci a zhodli sme sa na tom, že bude správne, ak prídem do Lokomotívy," povedal po spečatení dohody Juraj Hovančík.

Dvadsaťsedemročný obranca, resp. záložník sa už nevie dočkať prvého tréningu, ktorý je naplánovaný na pondelok 8. január. "Keďže som neabsolvoval ideálnu letnú prípravu, musím v zime poctivo pracovať. Teším sa na kolektív, chalanov poznám, čo je ešte lepšie. Tréner Rusnák má dobrú hernú prípravu, taktiež kondičné tréningy Rasťa Švického sú na vysokej úrovni. Verím, že sa presadím, dostanem dostatok priestoru a mužstvu pomôžem čo najviac," zaželal si Hovančík.

FOTO: NTC Poprad

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.