Prvou zimnou posilou Michal Grohoľ

Po tom, ako kabínu Lokomotívy Košice opustila dvojica František Vancák - Lukáš Horváth, prinášame vám aj informáciu o príchode prvej zimnej posily. Ofenzívu mužstva posilní krídelník Michal Grohoľ, ktorý k nám prichádza z konkurenčného Partizána Bardejov.

Dvadsaťšesťročný ofenzívny záložník je odchovancom bardejovského futbalu. Už v mládežníckych kategóriách herne vyčnieval medzi svojimi spoluhráčmi, čo si všimli predstavitelia pražskej Slavie. Slávny český klub ho angažoval v roku 2008. V Slavii sa cez C-dorast prepracoval až do dorasteneckého "áčka", s ktorým vyhral najvyššiu súťaž. Neskôr pôsobil v seniorskom B-tíme Slavie Praha. Do Bardejova sa vrátil v zime 2011. O jeho služby sa v nedávnej minulosti zaujímali aj fortunaligové kluby Spartak Trnava či MFK Ružomberok.

"Michala Grohoľa si vytypoval tréner Rusnák, bola to jeho požiadavka. Hneď v pondelok 8. januára sa zapojí do zimnej prípravy. Ide o rýchleho a dravého krídelníka, ktorý určite má nášmu mužstvu čo dať. Posilnili sme tak konkurenciu v krídelných priestoroch. Veríme, že Michal dobre zapadne do kolektívu," povedal na margo prvej zimnej akvizície športový riaditeľ Lokomotívy Róbert Jano.

"V Bardejove sa mi končila zmluva, tréner Rusnák o mňa prejavil záujem. Skontaktovali sme sa a dospeli sme k dohode. Som rád, že sa to podarilo. Z Bardejova sa mi neodchádzalo ľahko, predsa len, v A-tíme som strávil šesť rokov, okrem štyroch rokov v doraste Slavie Praha som v Partizáne pôsobil celú doterajšiu kariéru. V poslednej dobe to však nebolo ideálne, podmienky už neboli také ako v minulosti, postupne odchádzali hráči. Bol som tam dlho, cítil som, že potrebujem zmenu, akýsi nový impulz," prezradil Michal Grohoľ pár hodín po tom, ako sa oficiálne stal hráčom Lokomotívy.

Očakávania šikovného stredopoliara sú vysoké. Jeho výhodou je univerzálnosť, veď okrem krídelných priestorov v minulosti nastupoval aj na poste ľavého beka či v strede zálohy. "Je vidieť, že Lokomotíva má vyššie ambície ako Bardejov. Postupnými krokmi sa chce dostať do najvyššej súťaže. Mojim cieľom je prebojovať sa do základnej jedenástky a čo najviac pomôcť tímu. Samozrejme, viem, že konkurencia v tíme je veľká. Osobne sa poznám s kapitánom Patrikom Zajacom, s ktorým som za čias trénera Komanického hrával v Bardejove. Najlepšie sa cítim na krídle alebo v strede zálohy, nerobí mi problém ľavá či pravá strana," priblížil svoje prednosti Grohoľ, ktorý pred nedávnom absolvoval skúšku až v troch fortunaligových kluboch: "Bol som v Trnave, Ružomberku a v Zlatých Moravciach. Žiaľ, vždy to na niečom stroskotalo, mal som platnú zmluvu v Bardejove a kluby sa nedohodli na odstupnom. Rád by som jedného dňa nakukol do prvej ligy, to je asi cieľ každého futbalistu. Hoci už nie som najmladší, verím, že sa mi to ešte niekedy podarí a odohrám v prvej lige aspoň minútku. Možno aj v drese Lokomotívy Košice."

O ďalších zmenách v kádri vás budeme informovať už čoskoro...

Foto: denník Korzár/pc

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.