Lukáš Horváth po piatich rokoch mení pôsobisko, Loky vymení za Poprad

Druhým hráčom po Františkovi Vancákovi, ktorý v zime opúšťa košickú Lokomotívu je urastený stopér Lukáš Horváth. Rodák z Prešova pôsobil v našom klube od jesene 2012, stal sa pilierom defenzívy, pričom v prípade potreby dokázal nastúpiť i na hrote útoku. Začiatkom nového roka sa dohodol na spolupráci s FK Poprad.

Odchovanec Tatrana Prešov v minulosti pôsobil aj v FC VSS Košice a v Spišskej Novej Vsi. Práve odtiaľ prišiel na jeseň 2012 do Lokomotívy. "V Loky som strávil päť rokov, je to pekná doba. Naskytla sa mi nová príležitosť, rozhodol som sa ponuku prijať. Neodchádza sa mi ľahko, na Lokomotívu mám len tie najlepšie spomienky. Aj touto cestou by som sa rád poďakoval vedeniu klubu, spoluhráčom, trénerom, fanúšikom," rozhovoril sa 30-ročný obranca, ktorý sa vo štvrtok 4. januára zapojí do prípravy svojho nového klubu: "Predstavitelia Popradu ma oslovili pred Vianocami, cez sviatky sme boli v kontakte. K spečateniu dohody chýba už len podpis na zmluve. Ide o zabezpečený klub s krásnym štadiónom a vysokými cieľmi. Niekto možno bude namietať, že som sa nikam neposunul, keďže zostávam v druhej lige, no Poprad je taktiež veľmi ambiciózny klub. Je to pre mňa výzva. Myslím si, že každá takáto zmena hráča motivuje."

"Horvi" počas svojho pôsobenia v Lokomotíve zažil viacero spoluhráčov a trénerov. Najradšej bude spomínať na posledných dvoch. "Pre mňa ako hráča boli najväčším pozitívom tréneri Sokoli a Rusnák. Dovolím si tvrdiť, že oni dali klubu najviac, a to po futbalovej, ale i po mentálnej stránke. Posunuli nás vyššie, čoho dôkazom je i pohľad na výsledky a na tabuľku."

Foto

S Lokomotívou sa Lukáš Horváth rozišiel korektne, čo vyjadrujú aj slová športového riaditeľa Róberta Jana: "Rozchod bol z oboch strán maximálne korektný. Nebol dôvod brániť Lukášovi v odchode. Existujú určité hranice, ktorým Lokomotíva momentálne konkurovať nemôže. Celú situáciu sme prediskutovali, prajeme mu, aby mu to v Poprade vyšlo. Nikde nie je napísané, že sa v budúcnosti znova nestretneme."

Podobne sa vyjadril i "Horvi", ktorý si na záver s úsmevom na tvári zaželal: "S Loky sme sa rozišli v dobrom, človek nikdy nevie, čo prinesie budúcnosť. Verím, že práve Poprad a Lokomotíva na jar zabojujú o dve postupové miestenky do Fortuna ligy."

O ďalších zmenách v kádri vás budeme informovať už čoskoro...

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.