František Vancák opúšťa Loky, smeruje do tretej ligy

Počas zimy sa v kádri Lokomotívy Košice udeje niekoľko hráčskych zmien. Prvou je odchod defenzívneho stredopoliara Františka Vancáka, ktorý sa dohodol na spolupráci s treťoligovým klubom TJ FK Vyšné Opátske.

Vancák sa Loky upísal začiatkom augusta minulého roka, v sezóne 2016/2017 bol kapitánom FC VSS. Keďže s našim tímom neabsolvoval letnú prípravu, do akcie sa dostával postupne. Aj vinou zranenia odohral na jeseň v druhej lige 506 minút, zaznamenal jeden gól a jednu žltú kartu. Začiatkom tohto týždňa vedeniu klubu oznámil svoj záujem prestúpiť do tímu účastníka 3. ligy Východ TJ FK Vyšné Opátske, ktorému patrí po jesennej časti druhé miesto v tabuľke za lídrom zo Stropkova.

"Rozhodnutie Františka Vancáka nás prekvapilo, vzhľadom na hráčove ambície a ciele. Každý však má slobodu a právo rozhodnúť sa, kde bude hrať. Františkovi Vancákovi ďakujeme za spoluprácu a prajeme mu všetko dobré v ďalšej futbalovej kariére," okomentoval prvý zimný prestup športový riaditeľ Lokomotívy Róbert Jano.

"Koncom decembra ma oslovil Pavol Turczyk z Vyšného Opátskeho, s ktorým mám veľmi dobrý vzťah, s tým, že chce, aby som klubu pomohol vybojovať postup do druhej ligy. Dlhšie som túto možnosť zvažoval, napokon som sa rozhodol vyskúšať to. Zavážila práve osoba Paliho Turczyka a ambície klubu. Samozrejme, nebolo to ľahké rozhodovanie vzhľadom na to, že ide o nižšiu súťaž," povedal po prestupe František Vancák, ktorý síce v Lokomotíve nestrávil dlhú dobu, no na náš klub bude spomínať v dobrom: "Lokomotíve sa chcem poďakovať za všetko, či už majiteľovi, trénerom, hráčom, fanúšikom a všetkým ľuďom okolo futbalu. Cítil som sa tam dobre, je vidieť, že Lokomotíva napreduje. Prajem jej postup do najvyššej súťaže. Na jeseň som hrával menej, keďže som neabsolvoval letnú prípravu a v tíme je veľká konkurencia. V závere jesene ma zasa pribrzdilo zranenie kolena, čo ma veľmi mrzí, no taký je futbal. Ešte stále nie som stopercentne fit."

O ďalších zmenách v kádri vás budeme postupne informovať...

© 2018 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.